webinar na żądanie

Jak najlepsze firmy wykorzystują digitalizację na potrzeby inteligentnej produkcji?

Udostępnij

Jak najlepsze firmy wykorzystują digitalizację na potrzeby inteligentnej produkcji?

Według danych PwC 86% z 2000 ankietowanych producentów w najbliższych 5 latach spodziewa się zmniejszenia kosztów i wzrostu zysków w związku z działaniami dążącymi do digitalizacji. Powiązana z Przemysłem 4.0 inteligentna produkcja to kluczowa strategia digitalizacji, która pomaga firmom osiągnąć równowagę ekonomiczną i zyskuje na znaczeniu jako sposób zmierzenia się z dynamicznie ewoluującym środowiskiem. Najważniejsze staje się zwiększenie przepustowości, dostępności i wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów pośrednich, wydatków operacyjnych i kapitałowych.

Jednak zrozumienie tego, jak i gdzie warto wdrożyć metody „smart manufacturing” w środowisku produkcyjnym może okazać się przytłaczającym zadaniem. Korzystając z danych i analiz, producenci mogą zidentyfikować przeszkody, które zmniejszają produktywność i prowadzą do awarii. Łatwy dostęp do danych w czasie rzeczywistym sprawia, że odpowiedni ludzie mogą podjąć dobre decyzje i zwiększyć wydajność oraz utrzymać koszty na niskim poziomie. Tworzy to nowe możliwości i modele biznesowe, które pozwalają na rozwój działalności.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania nowych, fascynujących postępów technologicznych, które odmieniają branżę elektroniki.

Najważniejsze tematy

  • Poznaj korzyści płynące z wprowadzenia firmy na ścieżkę cyfrowego przedsiębiorstwa – obszar po obszarze – i zrozum podstawowe elementy prac koncepcyjnych, wytwarzania i eksploatacji.
  • Przeanalizuj kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się producenci, np. planowanie oraz wykonywanie złożeń mechanicznych i elektronicznych w rozproszonych środowiskach, a także zalety otwartych, inteligentnych formatów wymiany danych.
  • Dowiedz się dlaczego kombinacja bezproblemowego procesu NPI (wprowadzenia nowego produktu), większej elastyczności produkcji oraz kontroli odgrywa kluczową rolę w szybszym przekazaniu wydajnych, niezawodnych i ekonomicznych produktów na rynek.
  • Odkryj jak placówka Siemensa w Fürth uporała się z wyzwaniami w zakresie rozproszonych systemów i procesów, które negatywnie wpływały na możliwość optymalizacji produkcji i przepływu materiałów.