Zarządzanie wymaganiami w oprogramowaniu ALM na przykładzie scenariusza „Chip-to-City”

Webinar na żądanie | 23 min.

Demonstracja możliwości zarządzania wymaganiami w oprogramowaniu ALM Polarion

Narzędzia do współpracy inżynierskiej

Oprogramowanie Polarion to coś więcej niż tradycyjne rozwiązanie do zarządzania cyklem życia aplikacji (ALM), ponieważ obsługuje również zarządzanie wymaganiami i weryfikacją. Obsługujący początkowe etapy łańcucha dostaw producenci półprzewodników i elektroniki projektują i produkują układy scalone oraz inne komponenty, które można znaleźć niemal we wszystkich produktach: samochodach, urządzeniach medycznych, samolotach, sprzęcie przemysłowym i towarach konsumpcyjnych. Owi producenci mogą korzystać z tradycyjnych rozwiązań ALM, aby opracowywać dokumentację wymagań i sprawdzać jej poprawność.

Obejrzyj webinar, aby dowiedzieć się więcej o kompleksowym zarządzaniu łańcuchem dostaw i wymaganiami w koncepcji „chip-to-city” przy użyciu oprogramowania ALM Polarion.

Efektywna współpraca przy projektowaniu produktu umożliwia zespołom szybsze sprawdzanie poprawności i weryfikację projektu.

Jeśli producenci elektroniki mogą sprawdzać poprawność projektu i rozwoju produktu oraz weryfikować je na wcześniejszym etapie procesu, unikają wyższych kosztów związanych z udoskonalaniem i poprawkami. W jaki sposób producenci mogą przenieść sprawdzanie poprawności i weryfikację na wcześniejszy etap procesu projektowania? Dzięki współbieżnemu projektowaniu produktu współpraca między dyscyplinami może mieć miejsce na każdym etapie projektowania. Każdy ma bezpośredni dostęp do najnowszych danych i dokumentacji dotyczącej wymagań, projektowania, weryfikacji, zmian i wydań.

Obejrzyj webinar, aby zobaczyć, jak zespoły odnalazły drogę do sukcesu:

  • Zintegrowany system łączący wymagania z produkcją poprawia tempo pracy zespołu.
  • Ujednolicone i zaplanowane przepływy pracy związane z wymaganiami i weryfikacją zmniejszają liczbę zadań niewnoszących wartości dodanej.
  • Ponowne wykorzystanie szablonów, zbiorów wymagań oraz testów zwiększa tempo pracy zespołu.

Dane można bezproblemowo wykorzystywać ponownie i wspólnie pracować nad jednym dokumentem wymagań.

Zespoły mogą pracować nad jednym dokumentem wymagań, zachowując jego spójność, i bez trudu ponownie wykorzystywać dane. Od projektów, dokumentów, paragrafów, wymagań, kodu — możliwości ponownego wykorzystania istniejących danych są niemal nieograniczone. Gdy zespół może ponownie wykorzystywać istniejące komponenty, ma do wykonania mniej pracy, co pozawala oszczędzić czas i pieniądze.

Oferowanie wartości dzięki śledzeniu wymagań koncepcji „chip-to-city”

Śledzenie wymagań jest dostępne od etapu budowy układów scalonych (IC) i systemów opartych na układach scalonych (SoC), poprzez proces montażu elektroniki, aż do końcowego zastosowania. Można zarządzać zgodnością z normami bezpieczeństwa i standardami dla przemysłu lotniczego (DO-178, DO-254), motoryzacyjnego (ISO 26262, A-Spice) i urządzeń medycznych (FDA) od komponentu do systemu końcowego.

Tworzenie obiegów informacji w celu efektywnego zarządzania wariantami produktów

Analizując wysiłek, jakiego wymaga skuteczne zarządzanie wariantami produktu, należy wziąć pod uwagę kombinacje wariantów, zespołów i procesów. Jednostki biznesowe mogą się różnić w zależności od branży, produktu i wariantów, co skutkuje niezliczonymi wariantami i odchyleniami. Dodatkową warstwę złożoności stanowią różne zespoły pracujące nad rozwojem produktów z perspektywy różnych dyscyplin. Oprogramowanie Polarion umożliwia przedsiębiorstwom śledzenie wymagań i zarządzanie nimi na wszystkich etapach rozwoju, we wszystkich zespołach i wariantach.