Sprawne wprowadzanie nowych produktów w branży spożywczej. Jak wykorzystać technikę cyfrową.

Webinar na żądanie | 59 min.

Webinar prezentuje oprogramowanie do wdrażania nowych produktów, elastycznego zarządzania recepturami oraz digitalizacji procesów kontroli jakości.

Sprawne wprowadzanie nowych produktów w branży spożywczej.

Zachowanie elastyczności i sprawności w tworzeniu nowych produktów w branży spożywczej nabrało w ostatnim czasie zupełnie nowego znaczenia.
W związku z pandemią pogorszyła się siła nabywcza konsumentów, co oznacza zwiększoną konkurencję i to głównie cenową. Produkty klasy Premium ustępują miejsca tańszym odpowiednikom. Producenci muszą w krótkim czasie odpowiedzieć na to zmieniając swoje receptury, pamiętając jednocześnie o nowych etykietach i opakowaniach.
Dodatkowym utrudnieniem są zakłócenia w łańcuchu dostaw czy zmiany dostawców powiązane z nowymi recepturami. Należy jednak pamiętać, że konsumenci rezygnując z produktów Premium, dalej będą chcieli kupować wyroby o najwyższej jakości.
To wszystko sprawia, że producenci żywności muszą szybko reagować na zmiany popytu i błyskawicznie przygotowywać nowe produkty, równie smaczne i o najwyższej jakości, lecz w bardziej konkurencyjnej cenie.
Jest to oczywiście możliwe przy zastosowaniu najnowocześniejszego oprogramowania i cyfrowego sterowania systemami jakości w procesach produkcyjnych.

Podczas webinaru opowiemy, jak za pomocą rozwiązań cyfrowych być dostawcą pierwszego wyboru dla konsumentów w sytuacji nowych oczekiwań i zmiany otoczenia biznesowego, nie tylko w związku z pandemią, ale w każdej podobnej sytuacji, kiedy w ciągu kilku dni lub nawet godzin będziemy zmuszeni do wprowadzenia nowych wyrobów, przygotowania receptur, opakowań, etykiet i nowego procesu kontroli jakości, uwzględniając badania laboratoryjne.

Obejrzyj webinar, by odkryć zalety rozwiązań RD&L dla branży spożywczej.

Dowiesz się:

  • Jak wyznaczać nowe kierunki w produkcji żywności w czasach nagłej zmiany popytu i indywidualnych oczekiwań konsumentów?
  • Jak tworzyć spersonalizowane receptury i testować je na cyfrowym modelu klienta i rynku spełniając wszystkie wymagania i normy.
  • Jak kontrolować proces produkcyjny i zapewnić najwyższą jakość wszystkim swoim wyrobom i czerpać satysfakcję z zadowolenia swoich klientów.