webinar na żądanie

Rozwiązywanie problemów z projektem szybkich ładowarek dla pojazdów elektrycznych i ich integracją

Udostępnij

Rozwiązywanie problemów z projektem szybkich ładowarek dla pojazdów elektrycznych i ich integracją

Aby wyeliminować niepewność związaną z zasięgiem samochodów elektrycznych, konieczne jest zwiększenie gęstości energii w akumulatorach, a także skrócenie czasu ładowania. W ostatnich latach producenci OEM z branży motoryzacyjnej oraz przedsiębiorstwa zajmujące się rozwojem infrastruktury kładły coraz większy nacisk na rozwój i wdrożenie szybkich ładowarek (o mocy 150-350 kW), które pozwalają na naładowanie baterii do poziomu 80% w ciągu 15-30 minut. Stworzenie niezawodnego systemu szybkiego ładowania, który sprosta temu wyzwaniu, wymaga pokonania licznych wyzwań związanych z wysoką gęstością energii, elektroniką wysokiej mocy, kablami chłodzonymi cieczą oraz wtyczkami. Niezbędna jest również optymalizacja systemu zarządzania ciepłem w pojeździe oraz integracja szybkiej ładowarki z lokalnym systemem przechowywania energii.

Podczas tego webinaru pokażemy, jak przedsiębiorstwa mogą wyeliminować problemy związane z projektem i integracją szybkich ładowarek dla pojazdów elektrycznych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do symulacji i testów.

Dowiesz się, w jaki sposób:

  • przeprowadzić zintegrowane symulacje elektroniki, elektryki oraz zjawisk termicznych na poziomie komponentu i całego systemu, by innowacyjnie podejść do projektu i integracji szybkiej ładowarki,
  • wykorzystać wartość cyfrowego bliźniaka w walce z wyzwaniami biznesowymi – dotyczy to graczy na wszystkich etapach – od dostawców półprzewodników i wtyczek po firmy zajmujące się infrastrukturą,
  • zoptymalizować projekt szybkiej ładowarki dla pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem symulacji i testów.

Poznaj naszych ekspertów

Siemens Digital Industries Software

Thomas Desbarats

Zarządzanie energią i zjawiska cieplne

Thomas jest specjalistą biznesowym ds. kwestii termicznych z Francji. Kieruje lokalnym zespołem inżynierów ds. wdrożeń 1D już od 5 lat i skupia się przede wszystkim na branży motoryzacyjnej i kolejowej w tym regionie.

Siemens Digital Industries Software

Thomas Desbarats

Energy Management and Thermal Applications

Thomas is the thermal applications business developer based in France. He became the manager of the 1D application engineers team in France for over five years with successive specific focus on territory, train and automotive market.