Systemy APS dla dostawców w branży motoryzacyjnej pomagają udoskonalić proces planowania produkcji

Webinar na żądanie | 44 min.

Transformacja cyfrowa, która ma miejsce w przemyśle motoryzacyjnym, zmienia sposób projektowania, konstruowania i produkcji samochodów. Począwszy od dostawców surowców, komponentów i części, aż po samych producentów, przedsiębiorstwa w całym łańcuchu dostaw zmagają się z koniecznością dostosowania do zmieniających się warunków działania. Na szczęście nowe narzędzia programowe zapewniają systemy zarządzania operacjami, których przemysł potrzebuje, aby się rozwijać, poprawiać wydajność, zwiększać zyski i odnosić sukcesy w zmieniającym się środowisku. Obejrzyj webinar na żądanie, aby dowiedzieć się, dlaczego i w jaki sposób dostawcy z branży motoryzacyjnej powinni korzystać z oprogramowania APS.

System APS dla dostawców w branży motoryzacyjnej
Usprawnij procesy planowania produkcji i lepiej zarządzaj operacjami produkcyjnymi dzięki oprogramowaniu APS.

Dostawcy w branży motoryzacyjnej stoją przed wyzwaniami związanymi z procesem planowania produkcji

Przemysł motoryzacyjny rozwija się szybciej niż kiedykolwiek.

Ten dostępny na żądanie webinar omawia przyczyny, dla których dostawcy pozostają w tyle, zmagając się z malejącymi marżami zysku, rosnącymi oczekiwaniami klientów w zakresie dostaw oraz koniecznością przyspieszenia wytwarzania nowych produktów.

W obliczu pozornie niemożliwych do pokonania problemów inteligentnie działające firmy muszą odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Czy przedsiębiorstwo jest w stanie udźwignąć transformację technologiczną?
 • Jak można efektywnie prognozować i planować projektowanie oraz wytwarzanie produktów?
 • Automatyzacja procesów powtarzalnych — konfiguratory maszyn
 • Jak zapewnić z wyprzedzeniem zgodność z nieuchronnie zaostrzanymi przepisami?
 • Jak za to wszystko zapłacić?

Czym jest oprogramowanie APS?

Oprogramowanie do zaawansowanego planowania i harmonogramowania (APS, Advanced Planning and Scheduling) pomaga zoptymalizować proces planowania produkcji niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Oprogramowanie APS koordynuje przydzielanie surowców i mocy zdolności produkcyjnych w celu zaspokojenia popytu w najszybszy i najbardziej efektywny sposób, upraszczając jednocześnie zarządzanie operacjami produkcyjnymi.

Dostępny na żądanie webinar demonstruje działanie oprogramowania APS i przedstawia korzyści dla jego użytkowników, w tym:

 • przydzielanie zasobów i wykorzystanie narzędzi,
 • wykrywanie wąskich gardeł,
 • modyfikowanie harmonogramów w celu dostosowania ich do zmian dotyczących produkcji.

W jaki sposób dostawcy w branży motoryzacyjnej korzystają z oprogramowania APS?

Zakłady obróbki mechanicznej, środowiska testowe, producenci części i inni dostawcy w branży motoryzacyjnej korzystają z oprogramowania APS z różnych powodów, jednak rozwiązanie to zapewnia wszystkim natychmiastowy zwrot z inwestycji.

Obejrzyj webinar na żądanie i poznaj niektóre z korzyści, takie jak:

 • wykrywanie i usuwanie wąskich gardeł w procesach,
 • szybsza realizacja zleceń,
 • szybsze dostosowanie się do zmian w zamówieniach,
 • zoptymalizowane planowanie konserwacji i przestojów,
 • lepszy wgląd w zużycie materiałów.

Niezależnie od motywacji i wielkości przedsiębiorstwa dostawcy w branży motoryzacyjnej mogą odnieść korzyści z wdrożenia systemu APS w celu rozwiązania złożonych problemów

Oprogramowanie APS na tle innych rozwiązań

W przypadku braku oprogramowania APS wielu producentów ze zmiennym powodzeniem stosuje inne systemy zarządzania operacjami, narzędzia do zarządzania operacjami produkcyjnymi i inne rozwiązania programowe nieprzeznaczone specjalnie do zaawansowanego planowania i harmonogramowania.

Arkusze kalkulacyjne i systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) należą do najczęściej spotykanych rozwiązań; zostały również uwzględnione w webinarze na żądanie zawierającym porównanie tych rozwiązań z kompletnym systemem APS.

Webinar porusza następujące tematy:

 • analiza scenariuszy, w tym sezonowości, trendów i kampanii;
 • zarządzanie zasobami i możliwości prognozowania;
 • wykorzystanie siły roboczej i mocy produkcyjnych maszyn.

Dostawcy z branży motoryzacyjnej korzystający z oprogramowania APS odnotowują błyskawiczny zwrot z inwestycji dzięki skuteczniejszej komunikacji między działami, skróceniu cykli produkcyjnych, zmniejszeniu poziomu zapasów, zwiększonej produktywności itp.

Jak radzisz sobie z harmonogramowaniem? Zagraj z nami!

Wypróbuj tę interaktywną grę i przekonaj się, na ile skutecznie jesteś w stanie zaplanować produkcję w fabryce rowerów.

Sprawdź swoje umiejętności planowania i przekonaj się, jak trudne jest ręczne zarządzanie dużą ilością danych w środowisku produkcyjnym.

Dowiedz się, jak oprogramowanie do zaawansowanego planowania i harmonogramowania (APS) może pomóc w zoptymalizowaniu harmonogramu w Twoim zakładzie produkcyjnym.

Zagraj z nami!

User event | Registration now open!

Realize LIVE: Join the transformation

Realize LIVE 2022 – Registration Now Open!

Realize LIVE returns in person in 2022, uniting the Siemens global user community around a common mission: To co-create a better world.

Join 3,500+ of your peers to advance innovation, engineer the circular economy, and drive change that’s as sustainable as it is profitable.