Przejdź do treści
Broszura

SIMATIC IT Preactor APS - zaawansowane planowanie i harmonogramowanie

Wiele zakładów produkcyjnych nadal próbuje tworzyć harmonogramy produkcji ręcznie, używając arkuszy kalkulacyjnych. Jeśli jednak nie chcą działać tylko „na wyczucie” i pragną znać efekty swoich decyzji, powinni sięgnąć po oprogramowanie do zaawansowanego planowania i harmonogramowania (APS), które da im pełen wgląd w procesy produkcji.

Pozwoli im ono zwizualizować bieżące obciążenie produkcyjne, sprawdzić wpływ nieoczekiwanych zdarzeń, zadawać pytania typu „co jeśli” oraz porównywać alternatywne rozwiązania. Wszystko to jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek decyzji.

Wiele możliwości, łatwe dostosowywanie

SIMATIC IT Preactor APS to rodzina oprogramowania do planowania i harmonogramowania, które usprawnia synchronizację procesów produkcyjnych, zapewniając większy wgląd w produkcję i kontrolę nad nią. Umożliwia lepsze wykorzystanie zasobów i poprawia terminowość dostaw, a przy tym pozwala zmniejszyć obłożenie magazynów i ograniczyć produkcję odpadów. SIMATIC IT Preactor APS to pakiet do planowania i harmonogramowania wydajności, który oferuje szerokie możliwości dostosowania. Najważniejsze zalety pakietu SIMATIC IT Preactor APS to:

  • Lepszy wgląd w proces produkcji
  • Efektywniejsze wykorzystanie zasobów i większa wydajność
  • Mniejsze obłożenie magazynów i ograniczenie produkcji w toku
  • Łatwiejsze analizowanie wpływu i zarządzanie zmianami
  • Lepsza obsługa klienta

Szybkie reagowanie na zmiany

Producenci muszą reagować na nieoczekiwane zmiany w sposób szybki i inteligentny, a przy tym być w stanie szybko realizować zamówienia i zaspokajać potrzeby klientów.

Produkty z rodziny SIMATIC IT Preactor APS powstały z myślą o sprostaniu tym wyzwaniom, co jest możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów optymalizujących popyt oraz podaż i na tej podstawie generujących możliwe do zrealizowania harmonogramy produkcji.

Rozwiązanie współpracuje też z istniejącymi w przedsiębiorstwach systemami. Można je ściśle zintegrować z oprogramowaniem do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), systemami realizacji produkcji (MES), oprogramowaniem do księgowania i prognozowania, zbiorami danych z hali produkcyjnej oraz arkuszami kalkulacyjnymi.

Produkty SIMATIC IT Preactor APS są gotowe do pracy od razu po instalacji, dzięki czemu można od razu cieszyć się korzyściami płynącymi z ich użycia. Można je też dostosować i skonfigurować tak, aby spełniały wymogi przedsiębiorstwa w zakresie planowania i harmonogramowania.

Oferują przy tym interaktywność wymaganą przez współczesne przedsiębiorstwa do skutecznego reagowania na nieoczekiwane zmiany w zakresie popytu i zdolności produkcyjnych, co pozwala zmaksymalizować terminowość dostaw.

Kompletna rodzina produktów dla wielu branż

SIMATIC IT Preactor APS to rozbudowane rozwiązanie. Tworzy je cała rodzina produktów, które są dostępne w różnych cenach i oferują różne funkcje. Dzięki temu każdy może wybrać narzędzie, które spełni jego wymogi w zakresie funkcjonalności i będzie najbardziej odpowiadać przewidzianemu budżetowi. W razie potrzeby można też z łatwością przejść na inny produkt.

Produkty z rodziny SIMATIC IT Preactor APS mogą być wykorzystywane na potrzeby długoterminowego planowania strategicznego, obejmującego całe miesiące i lata, średnioterminowego planowania taktycznego obejmującego kilka tygodni, a także na potrzeby szczegółowego sekwencjonowania i harmonogramowania.

Wiele firm — od małych i średnich przedsiębiorstw po duże korporacje wykorzystuje rozwiązanie SIMATIC IT Preactor APS jako element globalnego łańcucha rozwiązań. Są to firmy z całego świata. Elastyczność tego oprogramowania oznacza, że można je wykorzystywać w niemal wszystkich sektorach branży produkcyjnej, usługowej i logistycznej. Ci, którzy już je wdrożyli, szybko stwierdzają, że pomaga im spełniać wymagania klientów, skracać czas realizacji zamówień, poprawiać wykorzystanie zasobów, identyfikować wąskie gardła i zawczasu precyzyjnie przewidywać potrzeby.

Prosta recepta na sukces w planowaniu i harmonogramowaniu

Tak naprawdę potrzebne są tylko trzy rzeczy: odpowiednie oprogramowanie APS, odpowiedni partner wdrożeniowy i odpowiednie zasoby wewnętrzne. Brak któregoś z tych elementów będzie skutkować kosztami i dużym ryzykiem niepowodzenia całego przedsięwzięcia.

Jeśli wybrane zostanie niewłaściwe oprogramowanie, w pewnym momencie trzeba będzie usunąć wszystkie wyniki swojej pracy i zacząć wszystko od nowa. Jeśli wybrany zostanie niewłaściwy partner wdrożeniowy, osiągnięcie spodziewanych rezultatów może potrwać nawet trzy razy dłużej (o ile w ogóle do tego dojdzie). Ponieważ korzyści z osiągnięcia sukcesu są tak duże, a koszty niepowodzenia tak wysokie, nie ma sensu szukać najtańszego rozwiązania, by ograniczyć koszty.

Rozwiązanie SIMATIC IT Preactor APS jest sprzedawane, wdrażane i wspierane przez sieć akredytowanych partnerów i dostawców rozwiązań. Nieważne, gdzie zlokalizowane jest Wasze przedsiębiorstwo – do dyspozycji zawsze będą doświadczeni specjaliści, którzy zagwarantują, że rozwiązanie SIMATIC IT Preactor APS spełni wymagania.

Rozpocznij digitalizację
Rozpocznij digitalizację od zaawansowanego planowania i harmonogramowania.

Dziękujemy za zainteresowanie produktem Simatic IT Preaktor APS

Skontaktuj się z nami

Info.pl.plm@siemens.com lub +48 22 339 3523