Przejdź do treści

Plano, TX, 18 October 2016

Firma Airbus Safran Launchers wybrała firmę Siemens do pełnego przekształcenia swojego procesu cyklu życia produktu

  • Oprogramowanie Siemens zostanie wykorzystane do projektowania i budowy nowej rakiety Ariane 6
  • Firma Airbus Safran Launchers stwierdziła, że „całościowe rozwiązanie dla przemysłu lotniczego” firmy Siemens to kluczowy element procesu wyboru rozwiązania
  • Francusko-niemiecki zespół będzie używał portfolio oprogramowania PLM i MOM firmy Siemens

Po dokonaniu kompleksowej analizy konkurencji, firma Airbus Safran Launchers, spośród innych dostawców wybrała firmę Siemens po to, aby przekształcić cały swój proces cyklu życia produktu. Celem jest zwiększenie jakości i efektywności oraz zminimalizowania kosztów związanych z rozwojem i realizacją wszystkich swoich programów rakiet nośnych. Airbus Safran Launchers jest wspólnym przedsięwzięciem będącym własnością firm Airbus Defence and Space oraz Safran, stworzonym by zrealizować cel obu grup, jakim jest przeniesienie europejskiego przemysłu kosmicznego na możliwie najwyższy poziom. Spółka opracowuje i dostarcza innowacyjne i konkurencyjne rozwiązania dla cywilnych i wojskowych rakiet nośnych. Przy szacunkowej sprzedaży na poziomie 2,5 mld euro, zatrudnia ona ponad 8000 wysoko wykwalifikowanych pracowników we Francji i w Niemczech. Nowy lider przemysłu kosmicznego użyje zintegrowanego rozwiązania dla przemysłu lotniczego firmy Siemens - co pozwoli na wykorzystanie portfolio oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) i zarządzania operacjami produkcyjnymi (MOM) - w celu stworzenia wspólnej cyfrowej platformy rozwoju i realizacji produktu. Firma Airbus Safran Launchers stwierdziła, że oprogramowanie i kompetencje „całościowego rozwiązania dla przemysłu lotniczego” firmy Siemens były krytycznymi kryteriami wyboru.

„Ponieważ jesteśmy w trakcie wdrażania nowej metody produkowania rakiet nośnych, firma Siemens postawiła przed naszymi metodami pracy największe wyzwanie i pozwoliła nam na zdefiniowanie całościowego rozwiązania dla naszych potrzeb PLM i potrzeb produkcyjnych”, powiedział David Quancard, Dyrektor operacyjny w Airbus Safran Launchers. „Od samego początku doceniliśmy korzyści wynikające z metodologii pracy firmy Siemens, włączając w to fazę przetargową i realizacyjną. Zaoferowano nam oprogramowanie oraz możliwość zarządzania projektami, które były zgodne z naszymi wymaganiami. Wraz z wprowadzeniem tego innowacyjnego systemu PLM, firma Siemens stała się kluczowym partnerem w skutecznym osiąganiu naszych zadań dotyczących integracji zespołów i metod pracy, co ma na celu zwiększenie naszej konkurencyjności i efektywności.”

Airbus Safran Launchers, jako pojedyncza firma, oferuje wszelkie możliwości, doświadczenie, zasoby i innowacyjność, które są niezbędne, aby sprostać wyzwaniom dostępu do przestrzeni kosmicznej, zarówno dziś, jak i w przyszłości.

Celem Airbus Safran Launchers jest skrócenie cyklu rozwoju produktu i czasu wprowadzenia produktu na rynek, a także zmniejszenie kosztów utrzymania. Nowy system powinien zapewnić pełną identyfikowalność produktów i poprawić współpracę zespołu.

„Jesteśmy zaszczyceni i dumni z tego, że współpracujemy z liderem przemysłu lotniczego takim, jak Airbus Safran Launchers”, mówi David Reimer, wiceprezes ds. lotnictwa i obrony w Siemens PLM Software. „Złożoność rakiet nośnych wymaga podejścia do rozwoju produktu opartego o systemy, łączącego w sobie inżynierię systemów oraz zintegrowane definiowanie i realizację produktów. Jesteśmy przekonani, że nasze zintegrowane rozwiązania i kompetencje w dziedzinie przemysłu lotniczego, w powiązaniu z kadrą zarządzającą Airbus Safran Launchers stworzy wielką wartość dla organizacji i przemysłu.”

Siemens PLM Software aktywnie współpracuje ze swoimi klientami oferując im rozwiązania zapewniające firmom z całego świata przewagę konkurencyjną wynikającą z zastosowania pionierskich, prawdziwie innowacyjnych rozwiązań. Więcej informacji na temat produktów i usług Siemens PLM Software można znaleźć na stronie http:// www.siemens.com/plm .

Więcej informacji o oprogramowaniu PLM firmy Siemens można znaleźć na stronie http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/

Więcej informacji o rozwiązaniach firmy Siemens dla przemysłu lotniczego można znaleźć na stronie http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/aerospace-defense/index.cfm