17 January 2011

Oprogramowanie Teamcenter firmy Siemens PLM globalną platformą PLM firmy Peguform

PLANO, Teksas, 17 stycznia 2011 roku - Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i wiodący dostawca oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM) na świecie, poinformował dzisiaj, że Peguform, wiodący dostawca w branży motoryzacyjnej, wybrał oprogramowanie Teamcenter®, najczęściej wykorzystywane rozwiązanie do zarządzania cyklem życia produktu, jako platformę do zarządzania danymi produktowymi, dokumentami i procesami PLM. Oprogramowanie Teamcenter będzie sukcesywnie wdrażane we wszystkich lokalizacjach.

Firma Peguform, produkująca części, systemy i gotowe elementy z tworzyw sztucznych dla branży motoryzacyjnej w 16 zakładach, wybrała Teamcenter z myślą o standaryzacji procesów PLM. Peguform wymienia złożony zestaw środowisk systemowych, częściowo własnego pomysłu. Przed podjęciem tej decyzji firma Peguform przeprowadziła szeroko zakrojoną sześciomiesięczną ocenę różnych rozwiązań, w czasie której każdy dostawca miał za zadanie zaprezentować zdolność wspierania szeregu wymogów dla fikcyjnego projektu.

„Taka kompleksowa ocena okazała się szczególnie przydatna przy podejmowaniu decyzji. Około 30 naszych pracowników z różnych obszarów w firmie wystąpiło w roli jury - w końcu ta decyzja ma wpływ na całą firmę." – mówi André Scheidhammer, Dyrektor / Szef zarządzania procesem w Peguform. „Oprogramowanie Teamcenter okazało się zdecydowanym zwycięzcą w niemalże wszystkich testowanych kategoriach oraz najlepszym rozwiązaniem dla Peguform dzięki przekonywującym wynikom testów oraz zasłużonej reputacji na rynku."

Na początku, w 2005 roku, firma Peguform zaczęła pracować z oprogramowaniem Tecnomatix®, wiodącym pakietem do cyfrowej obsługi produkcji, wykorzystując go do projektowania nowych zakładów i linii produkcyjnych oraz do usprawniania procesów produkcyjnych. Wdrożenie Teamcenter daje firmie do dyspozycji globalną, kompleksową platformę PLM. Wszystkie odpowiednie obszary, od planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), budowy, planowania produkcji po oprogramowanie biurowe będą integrowane etapami. Firma Peguform planuje najpierw przenieść do Teamcenter dane CAD oraz zarządzanie dokumentacją, a w dalszej kolejności – następne obszary.

„Ta decyzja to kolejny dowód na to, że Teamcenter stanowi dla branży motoryzacyjnej niezawodne narzędzie do realizacji zadań PLM." - mówi Urban August, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający w Niemczech, Siemens PLM Software. „Siemens PLM Software koncentruje się na wsparciu producentów oraz ich dostawców w celu usprawnienia procesów i szybszego dostarczania coraz doskonalszych produktów na rynek dzięki kompleksowej technologii PLM."

O Grupie Peguform

Grupa Peguform z siedzibą w Bötzingen jest częścią Grupy CROSS-Industries. Działający na globalnym rynku dostawca kompleksowych usług ma sześć zakładów w Niemczech, cztery w Hiszpanii oraz zakłady produkcyjne w Chinach, Meksyku, Brazylii, Słowacji i Portugalii. Działalność Grupy koncentruje się na rozwoju, produkcji i dostawie części, systemów oraz gotowych modułów z tworzyw sztucznych do pojazdów na całym świecie. Produkty charakteryzują się najwyższej jakości wykonaniem. Około 6.500 pracowników na całym świecie ma swój udział w sukcesie wiodących producentów dla branży samochodowej, które w 2009 roku wykazały przychód około 1,2 miliarda euro. Więcej informacji na stronach: www.peguform.de.

O firmie Siemens PLM Software

Firma Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division oraz wiodący dostawca oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM) na świecie, może poszczycić się 6,7 milionami licencjonowanych stanowisk i ponad 69.500 klientów. Siedziba firmy znajduje się w Plano, w Teksasie. Siemens PLM Software współpracuje z firmami zapewniając otwarte rozwiązania, dzięki którym mogą one zmieniać swoje pomysły w produkty, które odnoszą sukces. Więcej informacji o firmie na stronach: www.siemens.com/plm.

O Siemens Industry Automation Division

Siemens Industry Automation Division (Norymberga, Niemcy) to światowy lider w dziedzinie systemów automatyki, aparatury rozdzielczej oraz oprogramowania przemysłowego. W swoim asortymencie posiada produkty od standardowych produktów dla branży produkcyjnej i przetwórczej, po kompleksowe rozwiązania dla całych działów przemysłu, które obejmują automatyzację zakładów produkujących pojazdy i zakładów chemicznych. Jako wiodący dostawca oprogramowania, firma Industry Automation optymalizuje wartość dodaną łańcucha producentów – od projektu i rozwoju produktu po produkcję, sprzedaż i szeroką gamę usług serwisowych. Siemens Industry Automation. Siemens Industry Automation zatrudnia około 33.000 pracowników na całym świecie (dane z 30 września), a w roku 2010 wartość sprzedaży spółki wyniosła 6,2 miliarda euro.www.siemens.com/industryautomation


Uwaga: Siemens oraz logo Siemensa są zastrzeżonymi znakami handlowymi stanowiącymi własność Siemens AG. Teamcenter oraz Tecnomatix są znakami handlowymi lub zastrzeżonymi znakami handlowymi należącymi do spółki Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. lub do spółek zależnych firmy w USA lub w innych krajach. Wszelkie pozostałe znaki handlowe, zastrzeżone znaki handlowe lub znaki usługowe należą do ich właścicieli.

Główny kontakt

Claudia Lanzinger
+49 6022 654800
Claudia.lanzinger@siemens.com