26 July 2010

Chrysler Group LLC zawiera z Siemens PLM Software umowę na dostawę platformy projektowania i rozwoju produktu

PLANO, Texas 27 lipca 2010 –– firma Siemens PLM Software, będąca jednostką Siemens Industry Automation oraz wiodącym światowym dostawcą oprogramowania i usług w dziedzinie zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zapowiedziała właśnie, że firma Chrysler Group LLC, produkująca samochody Chrysler, Dodge, Jeep®, Ram Truck oraz Mopar®, wybrała technologię Siemens PLM Software wspomagającą proces projektowania i rozwoju produktu.

Firma Chrysler Group w 2008 roku rozpoczęła używanie oprogramowania Teamcenter®, oferowanego przez Siemens PLM Software rozwiązania do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktu, jako systemu PDM obejmującego całą korporację. Teamcenter dostarcza całej firmie pojedyncze źródło wiedzy o produkcie, dostępne w dowolnym czasie i miejscu, na każdym etapie procesu rozwoju produktu.

Obecnie firma Chrysler Group dodała do tego oprogramowanie NX™, kompleksowe rozwiązanie cyfrowego rozwoju produktu dostarczane przez Siemens PLM Software, zapewniające wzrost wydajności podczas projektowania i wytwarzania oraz pomagające stworzyć wspólną platformę rozwoju produktu.

“Zastosowanie tego narzędzia pomoże nam zwiększyć możliwości zespołowej pracy nad nowymi produktami, uzyskując ich wyższą jakość oraz szybsze wprowadzenie na rynek,” powiedział Scott Kunselman, Wiceprezes ds. Inżynierii, Chrysler Group LLC.

“Decyzja firmy Chrysler dotycząca zmiany dotychczasowych rozwiązań na NX i Teamcenter jako standardu dla całej korporacji jest podstawą do zaangażowania naszej firmy w dostarczenie silnej, otwartej platformy PLM dla przemysłu motoryzacyjnego,” powiedział Tony Affuso, Przewodniczący Rady Nadzorczej i Dyrektor Generalny, Siemens PLM Software. „Firma Siemens PLM Software jest zaszczycona współpracą z Chrysler w dziedzinie dostarczenia rozwiązań, które zwiększają innowacje i możliwości zarządzania złożonymi projektami, co jest wymogiem współczesnego rynku.”

Wiodąca w przemyśle technologia firmy Siemens PLM Software używana jest przez producentów samochodów i ich dostawców do współpracy, planowania, projektowania i walidacji procesu rozwoju i wytwarzania pojazdów. Dostarczane narzędzia zaspokajają krytyczne potrzeby wiodących producentów motoryzacyjnych w zakresie zarządzanej współpracy zachodzącej w złożonej strukturze działań inżynierskich oraz w całym, rozbudowanym łańcuchu dostaw. Łamiąc bariery pomiędzy poszczególnymi działaniami inżynierskimi, zapewniając dostęp do informacji w czasie rzeczywistym oraz przeprowadzając analizy i symulacje, oprogramowanie firmy Siemens PLM Software przyczyniło się do dwucyfrowego wzrostu wydajności.

O firmie Siemens PLM Software

Siemens PLM Software, jednostka Siemens Industry Automation, jest wiodącym światowym dostawcą oprogramowania i usług w dziedzinie zarządzania cyklem życia produktu (PLM), który posiada 6.7 miliona sprzedanych licencji i ponad 63,000 klientów na całym świecie. Siemens PLM Software, z kwaterą główną w Plano (Texas), współpracuje z firmami, aby dostarczać im otwarte rozwiązania, które pomagają zamieniać więcej pomysłów na udane produkty. Więcej informacji o produktach i usługach Siemens PLM Software można znaleźć na stronie www.siemens.com/plm.

O Siemens Industry Automation Division

Siemens Industry Automation Division (Nuremberg, Niemcy) jest światowym liderem w zakresie systemów automatyki, układów sterowania i oprogramowania przemysłowego. Jego portfolio zawiera od standardowych produktów dla przemysłu wytwórczego i przetwórczego aż do rozwiązań dedykowanych dla całych sektorów przemysłowych, które obejmują automatyzację kompletnych, motoryzacyjnych zakładów produkcyjnych oraz zakładów chemicznych. Jako wiodący dostawca oprogramowania, Industry Automation optymalizuje łańcuch wartości dodanej producentów – od projektu i rozwoju produktu do jego produkcji, sprzedaży i szerokiego zakresu usług serwisowych. Zatrudniając około 39,000 pracowników na całym świecie (30 września), firma Siemens Industry Automation osiągnęła w roku podatkowym 2009 sprzedaż na poziomie 7.0 miliardów euro. www.siemens.com/industryautomation


Uwaga: Siemens i logo Siemens są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Siemens AG. JT, Teamcenter i Tecnomatix są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. lub jej spółek zależnych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. SharePoint, SQL Azure i Windows Azure są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft Corporation. Wszystkie inne znaki towarowe, zastrzeżone znaki towarowe lub znaki usługi należą do ich odpowiednich właścicieli.

Główny kontakt

Salim Rahimi
+1 972 987 3206
salim.rahimi@siemens.com