13 July 2010

Siemens PLM Software współtworzy pierwsze przemysłowe rozwiązanie zarządzania jakością działające “w chmurze”

WPC2010/WASZYNGTON, 13 lipca 2010 – firma Siemens PLM Software, będąca jednostką Siemens Industry Automation oraz wiodącym światowym dostawcą oprogramowania i usług w dziedzinie zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zapowiedziała właśnie projekt realizowany wspólnie z Microsoft Corporation, dotyczący stworzenia pierwszego, przemysłowego rozwiązania zarządzania jakością, opartego na technologii „cloud computing” (http://pl.wikipedia.org: ang. "przetwarzanie w chmurze, chmury obliczeniowe" - model przetwarzania oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez zewnętrzne organizacje.)*. Rozwiązanie to będzie wykorzystywało usługi „cloud computing” dostępne na platformie Microsoft Windows Azure™ do bezpiecznego uruchamiania oferowanej przez Siemens PLM Software aplikacji Dimensional Planning and Validation (DPV), ukazując w ten sposób, jak przetwarzanie w chmurze pozwala uzyskać opłacalny, dostosowany do potrzeb dostęp i możliwość korzystania ze światowej klasy oprogramowania do zarządzania jakością.

Dzisiejsza zapowiedź została ogłoszona na konferencji Microsoft World Partner Conference w Waszyngtonie i reprezentuje jeden z kilku projektów prowadzonych wspólnie przez Siemens PLM Software i Microsoft w celu przetestowania i sprawdzenia, jak „cloud computing” może być z powodzeniem wykorzystywane z systemem PLM do tworzenia wartości dla globalnego przemysłu wytwórczego. 28 czerwca Microsoft przeprowadził oddzielną prezentację „cloud computing” związanego z PLM, obejmującą rozwiązania softwarowe dostarczane przez Siemens PLM Software, dla ponad 1400 uczestników konferencji Siemens PLM Connection User Conference, która odbyła się w Dallas.

„Dostarczanie światowej klasy rozwiązań „cloud computing” jest ważną częścią zaangażowania Microsoft w zapewnianie klientom naszej firmy realizacji maksimum zysku z ich inwestycji w sektorze IT”, powiedział Simon Witts, wiceprezes zarządu Enterprise and Partner Group (EPG), Microsoft. „Nasz sukces w honorowaniu tego zobowiązania opiera się nie tylko na zdolności do tworzenia silnych i trwałych relacji z naszymi klientami, ale także na współpracy z poważanymi liderami przemysłowymi, takimi jak Siemens PLM Software, którzy współdzielą nasze poświęcenie dla sukcesu klienta.”

Światowej klasy rozwiązania od światowej klasy partnerów

DPV – integralna część zestawu oprogramowania Tecnomatix® do cyfrowego wspomagania wytwarzania – jest pierwszym, opartym na PLM, przemysłowym systemem jakości, umożliwiającym gromadzenie, zarządzanie, analizę i tworzenie raportów z informacji pomiarowych, bezpośrednio powiązanych z bieżącymi wynikami z cyklu produkcyjnego. Tecnomatix DPV korzysta z oprogramowania Teamcenter®, najbardziej rozpowszechnionego na świecie systemu PLM dostarczanego przez Siemens PLM Software, umożliwiając użytkownikowi łączenie informacji produkcyjnych, sprzężonych z bieżącymi danymi dotyczącymi jakości produkcji, w tym samym środowisku, które używane jest w przedsiębiorstwie do zarządzania danymi dotyczącymi produktu, procesu i wytwarzania.

Niektóre organizacje – takie jak odległe zakłady produkcyjne lub zewnętrzni dostawcy – mogą nie potrzebować pełnej infrastruktury PLM, lecz nadal mogą czerpać korzyści z tego typu najnowocześniejszej technologii zarządzania jakością. Dzięki silnemu partnerstwu, firmy Siemens PLM Software i Microsoft połączyły siły w celu stworzenia środowiska, w którym Tecnomatix DPV i Teamcenter będą działały w chmurze pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Azure i wykorzystywały relacyjną bazę danych SQL Azure™. Pozwoli to na przetestowanie i demonstrację sytuacji, w których siła, elastyczność i wartość tego rozwiązania do zarządzania jakością może być bezpiecznie dostarczana bez potrzeby tworzenia w przedsiębiorstwie pełnego systemu IT. Raz przetestowany, rezultat dramatycznie zwiększy dostępność światowej klasy rozwiązań PLM w zakresie jakości oraz rozszerzy opcje rozwoju dzięki środowisku działającemu na żądanie.

„Użycie platformy Windows Azure do korzystania z siły „cloud computing” dostarcza organizacjom możliwość znaczącej redukcji infrastruktury wewnętrznej i kosztów jej utrzymania,” powiedział Sanjay Ravi, dyrektor zarządzający, Worldwide High Tech & Electronics Industry, Microsoft. „ Jesteśmy dumni z pracy, którą wykonujemy z Siemens PLM Software w tym zakresie i oczekujemy odkrycia kolejnych sposobów na bezpieczne i łatwe stosowanie przetwarzania w chmurze w zakresie PLM.”

PLM w chmurze

Poza ogłoszonym dzisiaj projektem DPV-Azure, firma jest wspólnie z Microsoft zaangażowana w kilka innych metod efektywnego wykorzystania technologii „cloud computing”. Na przykład, prezentacja przeprowadzona 28 czerwca podczas Siemens PLM Connection User Conference zobrazowała współpracę w chmurze związaną z rozwojem produktu, wykorzystującą platformę Windows Azure do bezpiecznego i automatycznego współdzielenia informacji 3D o produkcie przy użyciu standardowych formatów JT™ oraz PLM XML, pomiędzy wytwórcami oryginalnego wyposażenia (OEM) i ich dostawcami.

“Wierzymy, że siła i potencjał przetwarzania w chmurze, odpowiednio zastosowany i rozwinięty, może mieć znaczący wpływ na przemysł PLM,” powiedział Chuck Grindstaff, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. produktu i technologii, Siemens PLM Software. „ Dlatego blisko współpracujemy z liderami w tej dziedzinie, takimi jak Microsoft, aby odkryć szereg obiecujących aplikacji dla systemu PLM w chmurze. Jesteśmy dumni, że nasze silne związki z Microsoft, które umożliwiły Siemens PLM Software jako pierwszej firmie w naszej branży wesprzeć platformę SharePoint, pozwoliły teraz zostać pierwszym dostawcą oprogramowania PLM, który zademonstruje koncepcje wykorzystania przetwarzania w chmurze na platformie Windows Azure.”

O firmie Siemens PLM Software

Siemens PLM Software, jednostka Siemens Industry Automation, jest wiodącym światowym dostawcą oprogramowania i usług w dziedzinie zarządzania cyklem życia produktu (PLM), który posiada 6.7 miliona sprzedanych licencji i ponad 63,000 klientów na całym świecie. Siemens PLM Software, z kwaterą główną w Plano (Texas), współpracuje z firmami, aby dostarczać im otwarte rozwiązania, które pomagają zamieniać więcej pomysłów na udane produkty. Więcej informacji o produktach i usługach Siemens PLM Software można znaleźć na stronie www.siemens.com/plm.

O Siemens Industry Automation Division

Siemens Industry Automation Division (Nuremberg, Niemcy) jest światowym liderem w zakresie systemów automatyki, układów sterowania i oprogramowania przemysłowego. Jego portfolio zawiera od standardowych produktów dla przemysłu wytwórczego i przetwórczego aż do rozwiązań dedykowanych dla całych sektorów przemysłowych, które obejmują automatyzację kompletnych, motoryzacyjnych zakładów produkcyjnych oraz zakładów chemicznych. Jako wiodący dostawca oprogramowania, Industry Automation optymalizuje łańcuch wartości dodanej producentów – od projektu i rozwoju produktu do jego produkcji, sprzedaży i szerokiego zakresu usług serwisowych. Zatrudniając około 39,000 pracowników na całym świecie (30 września), firma Siemens Industry Automation osiągnęła w roku podatkowym 2009 sprzedaż na poziomie 7.0 miliardów euro.www.siemens.com/industryautomation


Uwaga: Siemens i logo Siemens są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Siemens AG. JT, Teamcenter i Tecnomatix są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. lub jej spółek zależnych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. SharePoint, SQL Azure i Windows Azure są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft Corporation. Wszystkie inne znaki towarowe, zastrzeżone znaki towarowe lub znaki usługi należą do ich odpowiednich właścicieli.