Przejdź do treści

19 April 2010

Na targach Hanower 2010 Siemens podkreśla swoją pozycję lidera w produkcji oprogramowania oraz inicjatywę integracji cyklu życia produktu i produkcji

TARGI HANOWERSKIE 2010, HANOWER, Niemcy,  20 kwietnia  2010 –  Siemens Industry Automation Division, światowy lider w dziedzinie systemów automatyki i kontroli przemysłowej oraz oprogramowania dla przemysłu prezentuje dzisiaj swoje najważniejsze sukcesy związane z inicjatywą wdrażania ujednoliconego cyklu życia produktu i produkcji na Targach Hanowerskich, jednej z najważniejszych na świecie imprez wystawienniczych z dziedziny automatyki przemysłowej.

Po raz pierwszy firma Siemens zaprezentowała swoją inicjatywę ujednolicenia cyklu życia produktu i produkcji w roku 2007 po sfinalizowaniu transakcji nabycia firmy UGS (obecnie Siemens PLM Software), lidera na rynku zarządzania cyklem życia produktu (PLM) . Inicjatywa ta, obecnie obejmująca szereg działań Siemens Industry Automation Division, skupia się na rozwoju nowych rozwiązań w zakresie oprogramowania, które łączą cykl życia produktu i produkcję, co pozwala firmom na realizację swojej wizji softwarowej.

Według opublikowanego 29 października 2009 roku raportu sporządzonego przez starszego analityka ds. PLM z ARC Advisory Group Dicka Slansky’ego, „na chwilę obecną Siemens zdecydowanie skrystalizował swoją wizję end-to-end PLM i dostarcza rozwiązania oparte na oryginalnej inicjatywie ujednoliconego cyklu życia produktu i produkcji. Do tego dążyliśmy integrując rozwiązania UGS PLM i technologię automatyki Siemens. We wszystkich branżach firmy nieustannie koncentrują się na wydajności i innowacyjności, które są głównym napędem konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju. Siemens kieruje do nich inteligentne produkty i model produkcji, który rozciąga się na wszystkie obszary cyklu życia produktu.”

Podczas pokazów w pawilonach 9 i 17 zademonstrowane zostaną autentyczne rozwiązania dla klientów, które pokażą wyjątkowe zalety integracji funkcji i potwierdzają pozycję firmy jako lidera wśród dostawców oprogramowania. Przedstawiona zostanie różnorodność punktów wspólnych w cyklu życia produktu i produkcji, w tym pokazy rozwiązań do wirtualnej realizacji, „wirtualnej obrabiarki” oraz szeregu rozwiązań, które promują integrację PLM i MES (manufacturing execution systems – systemy realizacji produkcji) oraz PLM z projektem zakładu, eksploatacji i utrzymania.

  • Wirtualna realizacja to najnowsze oprogramowanie do cyfrowej produkcji mające zastosowanie do cyfrowego tworzenia, symulacji, automatyzacji i realizacji połączenia komórki produkcyjnej i osprzętu do automatyki przed poniesieniem nakładów inwestycyjnych, co pozwala również na skrócenie czasu niezbędnego na realizację fizyczną do 50%.
  • „Wirtualna obrabiarka” jest repliką rzeczywistego urządzenia, w tym technologii podstawowego kontrolera urządzenia, w programie 3D. Wykorzystywana przy nastawianiu maszyny, umożliwia oszczędność czasu do 90% w przypadku rzeczywistych maszyn zwiększając dyspozycyjność maszyn w produkcji.
  • Integracja pomiędzy PLM i MES to prawdziwie zintegrowane podejście do produkcji, co pozwala na szybsze przejście do jej realizacji przy zwiększonej wydajności produkcyjnej i wyższej jakości. Szczególne zainteresowanie tym aspektem wykazują branże procesowe, jak również branże wyspecjalizowane w produkcji dyskretnej, gdzie szczególnie cenna w całym cyklu życia produktu jest wiedza przepływająca pomiędzy działem inżynieryjnym a działem realizacji. W tych środowiskach operacyjnych intuicyjny dostęp do wymogów technicznych, raportów o statusie produkcji oraz danych dotyczących niezgodności są konieczne do doskonalenia strony technicznej, wzmocnienia i poprawy czasu produkcji.
  • Integracja PLM z oprogramowaniem do projektowania zakładów, eksploatacji i utrzymania daje wiele korzyści w różnych sektorach, takich jak produkty CPG, przemysł energetyczny, czy stoczniowy. Zbieżność inżynieryjna pomiędzy produktem a zakładem produkcyjnym poprawia wydajność, a znacznie szerszy dostęp do informacji na wszystkich etapach produktu i produkcji obniża koszty dzięki nowym poziomom ponownego wykorzystania. Zintegrowane zarządzanie projektem, zarządzanie przepływem prac i konfiguracją we wszystkich obszarach poprawia wydajność usług i skraca czas przestojów w produkcji.

Podczas tych pokazów zaprezentujemy poziom integracji, jaki udało się osiągnąć dzięki inicjatywie ujednoliconego cyklu życia produktu i produkcji firmy Siemens, jak również naszą ofertę obejmującą oprogramowanie dla różnych sektorów, w tym:


„Prezentacja tych rozwiązań to krok milowy na drodze do realizacji wizji firmy Siemens, która dąży do tego, aby być pierwszym dostawcą oprogramowania i sprzętu, dzięki któremu możliwe będzie ujednolicenie cykli życia produktu i produkcji, co stanowi prawdziwą wartość dla naszych klientów.” – mówi Anton S. Huber, prezes Siemens Industry Automation Division. „Koncentrując się na PLM firma Siemens dążyła do tego, aby być dostawcą właśnie takich aplikacji. Producenci wkrótce będą mogli wybierać wśród szeregu rozwiązań typu end-to-end z jednego źródła, co pozwoli na ich szybkie i pewne wykorzystanie. Dodatkową korzyścią jest fakt, że są to rozwiązania otwarte, co chroni inwestycje firm i zapewnia maksymalną elastyczność.”

Kanał sprzedaży oprogramowania przemysłowego firmy Siemens

Firma Siemens informuje, że konsoliduje kanały sprzedaży systemów zarządzania cyklem życia produktu (Siemens PLM Software) oraz systemów realizacji produkcji (Industrial Automation Systems), a także systemów zarządzania cyklem życia zakładu (była firma Comos Industry Solutions) na poziomie krajowym pod nazwą podmiotu Siemens Industry Systems.

„Zespoły Siemens Industry Software zwiększą naszą możliwość dostarczania pełnego portfela oprogramowania w bardziej wydajny sposób.” – mówi Huber. „ Połączenie tych zespołów stanowi część strategii firmy Siemens mającej na celu znaczący rozwój w branży oprogramowania przemysłowego i zapewnienie nowych, ekscytujących możliwości naszym klientom, pracownikom i firmie.”

O firmie Siemens PLM Software

Firma Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division oraz wiodący dostawca oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM) na świecie, może poszczycić się prawie 6,7 milionami licencjonowanych stanowisk i 63.000 klientów. Siedziba firmy znajduje się w Plano, w Teksasie. Siemens PLM Software współpracuje z firmami zapewniając otwarte rozwiązania, dzięki którym mogą zmieniać swoje pomysły w produkty, które odnoszą sukces. Więcej informacji o firmie na stronach: www.siemens.com/plm.

O Siemens Industry Automation Division

Siemens Industry Automation Division (Norymberga, Niemcy) to światowy lider w dziedzinie systemów automatyki, niskonapięciowej aparatury rozdzielczej oraz oprogramowania przemysłowego. W swoim asortymencie posiada produkty od standardowych produktów dla branży produkcyjnej i przetwórczej, po kompleksowe rozwiązania dla całych działów przemysłu, które obejmują automatyzację zakładów produkujących pojazdy i zakładów chemicznych. Jako wiodący dostawca oprogramowania, firma Industry Automation optymalizuje wartość dodaną łańcucha producentów – od projektu i rozwoju produktu po produkcję, sprzedaż i szeroką gamę usług serwisowych. Siemens Industry Automation zatrudnia około 39.000 pracowników na całym świecie (dane z 30 września), a w roku 2009 wartość sprzedaży spółki wyniosła 7,0 miliarda euro. www.siemens.com/industryautomation


Uwaga: Siemens oraz logo Siemensa są zastrzeżonymi znakami handlowymi stanowiącymi własność Siemens AG. NX, Teamcenter oraz Tecnomatix są znakami handlowymi lub zastrzeżonymi znakami handlowymi należącymi do spółki Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. lub do spółek zależnych firmy w USA lub w innych krajach. Wszelkie pozostałe znaki handlowe, zastrzeżone znaki handlowe lub znaki usługowe należą do ich właścicieli.

Główny kontakt

Reiner Schoenrock
+49 173 706 8948
reiner.schoenrock@siemens.com