Przejdź do treści

08 April 2010

Siemens PLM Software utrzymuje pozycję lidera w rankingu CIMdata w kategoriach produkcji cyfrowej i cPDm

PLANO, Teksas, 8 kwietnia, 2010 – Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i wiodący dostawca oprogramowania i usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktu (PLM) na świecie, w dniu dzisiejszym poinformował, że już po raz dziewiąty z rzędu został uznany przez CIMdata Inc., firmę konsultingowo-badawczą specjalizującą się w dziedzinie zarządzania PLM, za lidera w kategorii rozwiązań cPDm (collaborative Product Definition management – połączone zarządzanie definicją produktu). Firma Siemens PLM Software zajmuje także od pięciu lat pozycję lidera w kategorii produkcji cyfrowej. Wyniki te opierają się na dogłębnej analizie rynku PLM. Firma CIMdata ogłosiła je w marcu a szczegóły są opublikowane w najnowszym raporcie 2010 PLM Market Analysis Report.

“Konsekwentna przewaga oprogramowania Teamcenter® na rynku cPDm – głównego komponentu większości środowisk PLM – wynika z długoletniej obecności firmy na rynku cPDm.” – mówi Ed Miller, prezes CIMdata. „Co więcej, pakiet obejmujący rozwiązania do produkcji cyfrowej Tecnomatix®firmy Siemens PLM Software utrzymuje pozycję najpopularniejszego produktu w tej kategorii; obszarze o rosnącym znaczeniu dla całej branży PLM. Przewidujemy, że te dwa rynki będą charakteryzować się silnymi wskaźnikami CAGR (złożony roczny wskaźnik wzrostu) w horyzoncie pięciu najbliższych lat, co dobrze wróży dla firmy Siemens PLM Software.” 

Według CIMdata, segment cPDm będzie w dalszym ciągu należał do najszybciej rozwijających się na rynku PLM, z prognozą pięcioletniego wzrostu CAGR 8,7%, co – biorąc pod uwagę łączną wartość inwestycji w oprogramowanie i usługi – oznacza wzrost rynku cPDm rzędu 12 miliardów $ do roku 2014. Drugie miejsce w rankingu CIMdata jeśli chodzi o wzrost rynku przypada sektorowi produkcji cyfrowej, z wzrostem szacowanym na CAGR 8 % w horyzoncie pięcioletnim. Dane te wyróżniają się na korzyść na tle prognozowanego pięcioletniego wzrostu całego rynku PLM o 7,7%.

“Wyniki rankingów, które otrzymaliśmy od firmy CIMdata, dotyczące tych dwóch ważnych i dynamicznie rozwijających się sektorów pozwalają na potwierdzenie strategii naszych klientów nastawionej na realizację celów oraz otwartego modelu biznesowego.” – mówi Eric Sterling, starszy wiceprezes ds. globalnego marketingu, Siemens PLM Software. „Możliwość zastosowania naszych rozwiązań Teamcenter i Tecnomatix w wielu branżach oraz ich funkcjonalność pozwala nam utrzymać naszą pozycję sprawdzonego lidera na globalnym rynku.”

O firmie Siemens PLM Software

Firma Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division oraz wiodący dostawca oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM) na świecie, może poszczycić się 6,7 milionami licencjonowanych stanowisk i 63.000 klientów.  Siedziba firmy znajduje się w Plano, w Teksasie. Siemens PLM Software współpracuje z firmami zapewniając otwarte rozwiązania, dzięki którym mogą zmieniać swoje pomysły w produkty, które odnoszą sukces. Więcej informacji o firmie na stronach:  www.siemens.com/plm.

O Siemens Industry Automation Division

Siemens Industry Automation Division (Norymberga, Niemcy) to światowy lider w dziedzinie systemów automatyki, aparatury rozdzielczej oraz oprogramowania przemysłowego.  W swoim asortymencie posiada produkty od standardowych produktów dla branży produkcyjnej i przetwórczej, po kompleksowe rozwiązania dla całych działów przemysłu, które obejmują automatyzację zakładów produkujących pojazdy i zakładów chemicznych. Jako wiodący dostawca oprogramowania, firma Industry Automation optymalizuje wartość dodaną łańcucha producentów – od projektu i rozwoju produktu po produkcję, sprzedaż i szeroką gamę usług serwisowych. Siemens Industry Automation zatrudnia około 39.000 pracowników na całym świecie (dane z 30 września), a w roku 2009 wartość sprzedaży spółki wyniosła 7,0 miliarda euro. www.siemens.com/industryautomation


Uwaga:  Siemens oraz logo Siemensa są zastrzeżonymi znakami handlowymi stanowiącymi własność Siemens AG. Teamcenter oraz Tecnomatix są znakami handlowymi lub zastrzeżonymi znakami handlowymi należącymi do spółki Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. lub do spółek zależnych firmy w USA lub w innych krajach. Wszelkie pozostałe znaki handlowe, zastrzeżone znaki handlowe lub znaki usługowe należą do ich właścicieli.

Główny kontakt

Mendi Paschal
+1 972 987 3210
mendi.paschal@siemens.com