Przejdź do treści

18 January 2010

Technologia firmy Siemens PLM Software stosowana w 90% samochodów na międzynarodowej wystawie North American International Auto Show

DETROIT i PLANO, Teksas, 18 stycznia 2010 - Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division oraz światowy lider w dziedzinie oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM)  poinformowała, że do rozwoju ponad 90 procent samochodów wystawianych przez największych producentów na międzynarodowej wystawie North American International Auto Show wykorzystano przez nią firmowaną technologię.

Popularnej na całym świecie technologii firmy Siemens PLM Software użyto do planowania, oceny i koordynacji rozwoju i produkcji tych samochodów. Siemens PLM Software spełnia potrzeby wiodących producentów oryginalnego wyposażenia (ang. original equipment manufacturers- OEM), które mają kapitalny wpływ na realizację ich misji, umożliwiając zarządzanie współpracą pomiędzy funkcjami technicznymi oraz wewnątrz rozszerzonego łańcucha dostaw. Dzięki zniesieniu barier pomiędzy funkcjami technicznymi, zapewnieniu dostępu do informacji w realnym czasie oraz analizie i symulacji, Siemens PLM Software umożliwia podniesienie wydajności o kilkanaście-kilkadziesiąt procent.

„Obserwatorzy branży motoryzacyjnej zdają sobie dobrze sprawę z tego, że produkty firmy Siemens PLM Software, biorąc pod uwagę szeroki portfel klientów firmy, są obecnie wykorzystywane w niemalże wszystkich nowych programach samochodowych na świecie.” – mówi Dick Slansky, starszy analityk i dyrektor ds. badań PLM w ARC Advisory Group.

W 2008 roku 50 największych firm zrzeszonych w organizacji Organization of Motor Vehicle Manufacturers wyprodukowało ponad 68 milionów samochodów na całym świecie, do produkcji ponad 64 milionów z tych samochodów wykorzystano technologię Siemens PLM Software. W opinii analityków obserwujących branże, liczba ta ma się zwiększyć w roku 2009.

„Z punktu widzenia branży motoryzacyjnej, technologia PLM to o wiele więcej niż projektowanie. Owszem, jedną z funkcji oprogramowania PLM jest projektowanie, lecz nie obejmuje ono cyfrowej produkcji i zarządzania danymi produktu, które stanowią dwa najważniejsze obszary generujące największe oszczędności w rozwijającej się branży motoryzacyjnej.” – mówi Joe Barkai, dyrektor ds. strategii cyklu życia produktu w IDC Manufacturing Insights.

„Z grupy 16 producentów OEM, które wypuszczają na rynek powyżej jednego miliona samochodów rocznie, 15 wykorzystuje do rozwoju i produkcji swoich samochodów technologię firmy Siemens PLM Software.” – mówi Chuck Grindstaff, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. technologii i produktu w Siemens PLM Software. „W sumie z 30 głównych firm OEM, 26 wykorzystuje technologię Siemens PLM Software do rozwoju i produkcji swoich aut – więcej niż z produktów któregokolwiek z konkurentów Siemens PLM Software.”

O Siemens PLM Software

Firma Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division oraz wiodący dostawca oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM) na świecie, obsługuje prawie 6,7 miliona licencjonowanych stanowisk u 63.000 klientów.  Siedziba firmy znajduje się w Plano, w Teksasie. Siemens PLM Software współpracuje z firmami zapewniając otwarte rozwiązania, dzięki którym mogą zmieniać swoje pomysły w produkty, które odnoszą sukces rynkowy. Więcej informacji o firmie na stronach: www.siemens.com/plm.

O dywizji Siemens Industry Automation

Siemens Industry Automation Division (Norymberga, Niemcy) to światowy lider w dziedzinie systemów automatyki, niskonapięciowej aparatury rozdzielczej oraz oprogramowania przemysłowego.  W swoim asortymencie posiada produkty od standardowych asortymentów dla branży produkcyjnej i przetwórczej, po kompleksowe rozwiązania dla całych działów przemysłu, które obejmują automatyzację zakładów produkujących pojazdy i zakładów chemicznych. Jako wiodący dostawca oprogramowania, firma Industry Automation optymalizuje wartość dodaną łańcucha producentów – od projektu i rozwoju produktu po produkcję, sprzedaż i szeroką gamę usług serwisowych. Siemens Industry Automation zatrudnia około 42.900 pracowników na całym świecie, a w roku 2008 wartość sprzedaży spółki wyniosła 8,7 miliarda euro.


 

Uwaga:  Siemens oraz logo Siemensa są zastrzeżonymi znakami handlowymi stanowiącymi własność Siemens AG. Tecnomatix jest znakiem handlowym lub zastrzeżonym znakiem handlowymi należącymi do spółki Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. lub do spółek zależnych firmy w USA lub w innych krajach. Wszelkie pozostałe znaki handlowe, zastrzeżone znaki handlowe lub znaki usługowe należą do ich właścicieli.

Główny kontakt

Mendi Paschal
+1 972 987 3210
mendi.paschal@siemens.com