Przejdź do treści

26 May 2009

Siemens PLM Software ogłasza wydanie Solid Edge with Synchronous Technology 2

PLANO, Texas, 26 maja 2009 – Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i wiodący dostawca oprogramowania i usług związanych z cyklem życia produktu (PLM) ogłosił premierę rynkową Solid Edge® software with Synchronous Technology 2.

Jest to druga wersja Solid Edge, która zawiera wprowadzoną przez Siemens PLM Software przełomową synchronous technology, technologię, która jako pierwsza wprowadza możliwość modelowania wolnego od historii, opartego na operacjach, dzięki czemu staje się dla Klienta podstawowym narzędziem umożliwiającym szybszą reakcję na realia rynkowe.

„Szukaliśmy czegoś bardzo elastycznego …lecz także czegoś z dużymi możliwościami modelowania 3D do modyfikacji komponentów maszynowych” powiedział Ben Fune, process engineering manager, American Renolit Corp. „Znaleźliśmy narzędzie łączące najlepsze cechy tych dwóch światów - Solid Edge with Synchronous Technology.”

Solid Edge jest podstawowym komponentem portfolio Velocity Series™ i łączy w sobie szybkość i elastyczność projektowania bezpośredniego z precyzją modelowania parametrycznego. Najnowsza edycja poszerza technologię synchroniczną w  głąb produktu z ulepszonym modelowaniem części i złożeń a także z nową aplikacją modelowania arkusza blachy. Z tą wersją, Siemens PLM Software również ogłasza nowe wbudowane narzędzie do analizy metodą elementów skończonych (MES) oraz przeniesienie integracji PDM na najnowszą platformę Microsoft SharePoint.

„Solid Edge with Synchronous Technology – 2 wersja, pokazuje rozwój innowacyjnej technologii synchronicznej firmy Siemens PLM Software w kolejnych obszarach modelowania części oraz złożeń, włączając w to inteligentne projektowanie arkuszy blachy”, powiedział Dr. Ken Versprille, PLM Research Director, CPDA. „W naszym dogłębnym przeglądzie wykonanym w zeszłym roku, spozycjonowaliśmy technologię synchroniczną jako ważny postęp w modelowaniu bryłowym i przewidzieliśmy jego pozytywny wpływ na przemysł. Najnowsza wersja udowadnia nam właściwe, oparte na mocnych stronach i solidności podejście do modelowania. Rozmowy z użytkownikami końcowymi potwierdzają korzyści wynikające z redukcji czasów cyklów projektowych. Odnalezione w Solid Edge nowe możliwości, wynikajce z wprowadzenia aplikacji do analiz MES dla małych i średnich firm oraz kontynuowanie rozwoju narzędzia Insight do zarządzania danymi w Solid Edge na najnowszym Microsoft SharePoint, gwarantują zwycięstwo zarówno Solid Edge jak i jego użytkowników.”

Synchroniczne modelowanie części i złożeń

Nowa wersja Solid Edge poszerza technogię synchroniczną w modelowaniu części i złożeń na złożone tworzenie operacji oraz zaawansowane narzędzia szkicu co znacznie redukuje czas projektowania. Ulepszona migracja danych z 2D do 3D w Solid Edge konwertuje wymiary 2D z importowanych rysunków na wymiary sterujące geometrią w 3D podczas tworzenia modelu, a zatem użytkownicy mogą edytować projekty 3D bazujące na koncepcji utworzonej w 2D. Ponadto, opcja Live Sections upraszcza wprowadzanie zmian na modelach 3D umożliwiając użytkownikom edycję przekroii poprzecznych w dowolnym miejscu modelu a aktualizacja części następuje w czasie rzeczywistym.

Nowa aplikacja projektowania arkuszy blach

Solid Edge wprowadza teraz technologię synchroniczną do projektowania arkuszy blach, zapewniając bazującą na operacjach – wolną od historii edycji aplikacją projektowania 3D dla prostego modelowania części arkusza blachy.

Arkusz blachy jest drugą aplikacją wykorzystującą siłę technologii synchronicznej (CAM Express korzystający z technologii synchronicznej został przestawiony w grudniu) i potwierdza jej rozwój. Technologia synchroniczna wynosi środowisko arkusza blachy na nowy poziom produktywności dając użytkownikom możliwość modelowania przy ograniczeniu planowania zabiegów edycyjnych, dokonywania zmian z nieograniczoną elastycznością oraz ponownego wykorzystania i bardzo efektywnego edytowania importowanych danych.

„Aplikacja silnie związana z procesem wytwarzania jaką jest arkusz blachy to dobry przykład dyscypliny projektowania, która wymaga specjalistycznego zestawu możliwości i unikalnych operacji w oprogramowaniu”, powiedział Dan Staples, director of Solid Edge product development, Siemens PLM Software. „Teraz nasi klienci – dzięki technologi synchronicznej w akruszach blachy - mogą zaoszczedzić mnóstwo czasu na projektowanie. Poza tym fakt, że technologia synchroniczna pojawiła się w arkuszach blachy dowodzi jak bardzo się ona rozwija.”

Nowa aplikacja Solid Edge Simulation dla analizy MES

Solid Edge Simulation to nowe opcjonalne narzędzie do analiz zinetgrowane z systemem CAD umożliwiające walidację projektu części i złożeń na wcześniejszym etapie rozwoju produktu, dla jego szybszego wprowadzenia na rynek oraz zredukowania kosztów fizycznych prototypów.Aplikacja bazuje na sprawdzonym oprogramowaniu do modelowania elementów skończonych Femap® oraz solwerze NX™ Nastran® wbudowanych w interfejs użytkownika Solid Edge. Program jest łatwy w użytkowaniu dla projektantów i inżynierów i promuje zwiększanie wykorzystania symulacji sprzyjając innowacjom w projektach. Solid Edge Simulation również wykorzystuje technologię synchroniczną dla szybkiego przygotowania modelu i szybszego udoskonalania projektu.

„Obecne ekonomiczne uwarunkowania zmuszają inżynierów do wykonywania większej ilości zadań samemu niż kiedykolwiek przedtem”, powiedziały Bill McClure, vice president of product development for Velocity Series, Siemens PLM Software. „Dzięki wbudowanej analizie MES w Solid Edge, więcej projektów może być symulowanych w krótszym czasie przy minimalizowaniu korzystania z zewnętrznych usług. To pozwala przedsiębiorstwom odpowiadać szybciej ich klientom z poprawioną jakością i niższych kosztach.”

Solid Edge Insight dla zarządzania danymi projektu z Microsoft SharePoint

Solid Edge dostarcza teraz istotnych ulepszeń by udoskonalić wbudowaną aplikację Insight™  do zarządzania danymi projektu, kluczowy element strategii Velocity Series w skalowalnych rozwiązaniach PDM, które również obejmują platformę Teamcenter® Express.

„Solid Edge Insight działajace na SharePoint Server wprowadza zarządzanie danymi projektu dla współpracy w obrębie przedsiębiorstwa do małych i średnich firm”, powiedział Don Richardson, director, Global Innovation and PLM Industry Strategy, Microsoft. „Siemens PLM Software, od dawna ceniony partner Microsoft, używa usług SharePoint od 2001 roku, kontynuuje wykorzystywanie najnowszych technologii Microsoft w aplikacjach PLM by zaspokoić potrzeby bizesowe swoich klientów”

Solid Edge Insight wykorzystuje ostatnią platformę Microsoft SharePoint® dla ulepszonej współpracy, szybszego zatwierdzenia dokumentów w ich obiegach i lepszego bezpieczeństwa, oferowanych przez Windows SharePoint Services (WSS) 3.0 and Microsoft Office SharePoint Server 2007 (MOSS). Solid Edge z Insight wykorzystujące pierwszą wersję SharePoint zostało wprowadzone w roku 2001 i dziś ma więcej niż 1000 klientów. Przeniesienie Insight na najnowszą platformę pozwoli użytkownikom ograniczyć czas wdrożenia PDM oraz całkowite koszty utrzymania. Microsoft SharePoint jest szczególnie popularny w małych i średnich firmach i teraz to ponad 100 milionów stanowisk na całym świecie.  

Dostępność

Solid Edge with synchronous technology 2 będzie wysyłany do Klientów tego lata. By uzyskać więcej informacji, odwiedź tego bloga lub skontaktuj się ze swoim partnerem handlowym.

O Siemens PLM Software

Firma Siemens PLM Software, to jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division oraz wiodący dostawca oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM) na świecie, z liczbą niemalże 6 milionów licencjonowanych stanowisk i 56.000 klientów na całym świecie.  Siedziba firmy znajduje się w Plano, w Teksasie. Siemens PLM Software współpracuje z firmami zapewniając otwarte rozwiązania, dzięki którym mogą zmieniać swoje pomysły w produkty, które odnoszą sukces. Więcej informacji o firmie na stronach:
www.siemens.com/plm.

O Siemens Industry Automation Division

Siemens Industry Automation Division (Norymberga, Niemcy) to światowy lider w dziedzinie systemów automatyki, niskonapięciowej aparatury rozdzielczej oraz oprogramowania przemysłowego.  W swoim portfelu posiada produkty od standardowych asortymentów dla branży produkcyjnej i przetwórczej, po kompleksowe rozwiązania dla całych działów przemysłu, które obejmują automatyzację zakładów produkujących pojazdy i zakładów chemicznych. Jako wiodący dostawca oprogramowania, firma Industry Automation optymalizuje wartość dodaną łańcucha producentów – od projektu i rozwoju produktu po produkcję, sprzedaż i szeroką gamę usług serwisowych. Siemens Industry Automation zatrudnia około 42.900 pracowników na całym świecie, a w roku 2008 wartość sprzedaży spółki wyniosła 8,7 miliarda euro.


Uwaga:  Siemens oraz logo Siemensa są zastrzeżonymi znakami handlowymi stanowiącymi własność Siemens AG. NX i Teamcenter są znakami handlowymi lub zastrzeżonymi znakami handlowymi należącymi do spółki Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. lub do spółek zależnych firmy w USA lub w innych krajach. Windows to znak handlowy lub zastrzeżony znak handlowy Microsoft Corporation. UNIX to znak handlowy lub zastrzeżony znak handlowy X/Open Company Limited. Wszelkie pozostałe znaki handlowe, zastrzeżone znaki handlowe lub znaki usługowe należą do ich właścicieli.