Ta strona jest wyświetlana w języku polskim przy użyciu automatycznego translatora. Czy chcesz wyświetlić ją w języku angielskim?
Czy tłumaczenie było pomocne?
  1. Home

Zarządzanie defektami

Zarządzanie defektami umożliwia producentom śledzenie odchyleń i działań naprawczych.

Co to jest zarządzanie defektami?

Zarządzanie defektami jest krytyczną funkcją w ramach systemu zarządzania jakością (QMS): umożliwia producentom śledzenie odchyleń i działań naprawczych. Zarządzanie defektami generuje również dane, które mogą być wykorzystywane przez system zarządzania jakością, system realizacji produkcji (MES) i oprogramowanie do analizy produkcji w celu zidentyfikowania przyczyn źródłowych i wdrożenia środków zapobiegawczych, które ograniczą lub wyeliminują podobne usterki w przyszłości.

Zarządzanie defektami odnosi się do funkcji oprogramowania zarówno zarządzania niezgodnością, jak i działań korygujących i zapobiegawczych (CAPA). Niezgodność to nieplanowane zdarzenie w procesie produkcyjnym, które odbiega od ustalonego standardu lub wymagania. Takie zdarzenie jakościowe nie zawsze skutkuje wadą. Oprogramowanie identyfikuje i dokumentuje te zdarzenia jakościowe oraz umożliwia producentowi stosowanie standardowych kryteriów ryzyka w celu odpowiedniej oceny i kierowania zdarzeniami. Umożliwia również egzekwowanie analizy awarii, identyfikację przyczyn źródłowych, kwarantannę i ostateczną utylizację.

Oprogramowanie CAPA wychwytuje zarówno wady, jak i niezgodności oraz reklamacje. Następnie analizuje powiązane problemy produkcyjne, identyfikuje przyczyny źródłowe, określa działania naprawcze, które należy podjąć, i dokumentuje je. Funkcjonalność CAPA wykracza poza halę produkcyjną; Oprogramowanie CAPA może badać pełne spektrum punktów kontrolnych w operacji produkcyjnej, w tym projekt, produkcję, dokumenty, materiały, obiekty i sprzęt.

Powiązane produkty: Opcenter Quality | Teamcenter Zarządzanie jakością i zgodnością

defect-management-hero-1280x720

Korzyści związane z zarządzaniem usterkami

Zarządzanie defektami jest częścią holistycznego podejścia do jakości, które umożliwia producentom bardziej proaktywne zapobieganie zdarzeniom związanym z jakością i tworzenie produktów wysokiej jakości.

Usprawnia zarządzanie zdarzeniami jakościowymi

Proaktywnie identyfikuj, śledź i skutecznie eliminuj odchylenia, przyczyniając się do poprawy ogólnej jakości produktu i efektywności operacyjnej.

Zapewnia widoczność w obiektach

Uzyskaj scentralizowany wgląd w zdarzenia związane z jakością, wspierając spójne monitorowanie i ułatwiając proaktywne działania na rzecz poprawy jakości w wielu lokalizacjach.

Przyczynia się do realizacji inicjatyw Six Sigma i Lean

Systematycznie identyfikuj i reaguj na zdarzenia związane z jakością, promując ciągłe doskonalenie i zapewniając przestrzeganie standardów jakości, zwiększając w ten sposób wydajność operacyjną i zmniejszając liczbę usterek.

Obniża koszty

Zminimalizuj wpływ zdarzeń związanych z jakością, obniżając wydatki związane z przeróbkami, złomowaniem i potencjalnym wycofywaniem produktów, przyczyniając się do ogólnych oszczędności kosztów dla producentów.

Zmniejsza ryzyko

Reaguj na zdarzenia związane z jakością i łagodz je, pomagając skuteczniej radzić sobie ze zgodnością z przepisami i ryzykiem związanym z produktem, zwiększając ogólną odporność operacyjną.

Zmniejsza liczbę przeróbek i złomowania

Identyfikuj, analizuj i rozwiązuj zdarzenia jakościowe, minimalizując potrzebę działań naprawczych i zapobiegając produkcji wadliwych produktów. To ostatecznie poprawia wydajność operacyjną i obniża koszty ponoszone przez producentów.

Funkcjonalność oprogramowania do zarządzania usterkami

Oprogramowanie do zarządzania usterkami śledzi zarówno występowanie, jak i rozwiązywanie usterek.

Zarządzanie defektami zapewnia producentom kompleksowe dane, które zapewniają wczesne ostrzeżenia i zapobiegają ucieczkom jakości.

Korzystając z oprogramowania do zarządzania defektami, producenci mogą zapewnić zgodność z normami i przepisami. Oprogramowanie do zarządzania usterkami dokumentuje zdarzenia związane z jakością i potwierdza, że podjęto odpowiednie działania naprawcze.

Konkretne funkcje oprogramowania do zarządzania usterkami obejmują:

  • Rejestrowanie i zarządzanie zdarzeniami jakościowymi z jednej lub wielu lokalizacji w jednym scentralizowanym systemie
  • Analiza przyczyn źródłowych przeprowadzana poprzez współpracę między różnymi pracownikami z jednej lub wielu lokalizacji
  • Egzekwowanie działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa
  • Systematyczne egzekwowanie zatwierdzonych działań w zakresie jakości

Dowiedz się więcej

Obejrzyj

Webinarium - Doskonalenie procesów ciągłego doskonalenia jakości i rozwiązywania problemów