Projektowanie nowej generacji

Projektowanie nowej generacji

Pojazdy nowej generacji wymagają nowoczesnego rozwiązania, które dzięki zestawowi zintegrowanych narzędzi do projektowania i walidacji będzie w stanie usunąć bariery na drodze do innowacyjności. Nasze rozwiązania oferują kompletny zestaw narzędzi umożliwiających konstruowanie pojazdów nowej generacji.

Pojazdy nowej generacji wymagają nowoczesnego rozwiązania, które dzięki zestawowi zintegrowanych narzędzi do projektowania i walidacji będzie w stanie usunąć bariery na drodze do innowacyjności. Nasze rozwiązania oferują kompletny zestaw narzędzi umożliwiających konstruowanie pojazdów nowej generacji.

30-dniowy darmowy okres próbny. Rozpocznij projektowanie w kilka minut.

Poznaj wydajne i elastyczne produkty NX Cloud Connected

Wypróbuj oprogramowanie projektowe Siemens NX bezpłatnie przez 30 dni

Rozpocznij projektowanie w darmowej wersji próbnej oprogramowania NX Cloud Connected i przekonaj się, jak tworzyć światowej klasy produkty z pomocą skutecznych funkcji NX CAD. Produkty NX Cloud Connected oferują wysoce wydajne funkcje projektowania dostępne w oprogramowaniu NX — wiodącym w branży rozwiązaniu do rozwoju produktów. Nasza bezpłatna wersja próbna online umożliwia wypróbowanie dowolnego produktu NX Cloud Connected przed zakupem. Instalacja nie jest wymagana — rozpocznij projektowanie w kilka minut.

Projektowanie nowej generacji

Learn More

Branża transportowa zmienia się na naszych oczach za sprawą pojazdów autonomicznych, elektrycznych i innych alternatywnych układów napędowych. Presja ze strony regulacji prawnych oraz preferencje klientów stanowią główne elementy przyczyniające się do powstawania bardziej zintegrowanych pojazdów nowej generacji o lżejszej konstrukcji. Pojazdy elektryczne stanowią odpowiedź na potrzebę ograniczenia emisji zanieczyszczeń i zużycia paliw kopalnianych, jednak wiąże się to z nowymi wyzwaniami dotyczącymi hałasu, drgań i dyskomfortu jazdy oraz rozplanowania nadwozia, a także większej złożoności układów elektromechanicznych. Przedsiębiorstwa, które będą w stanie pokonać te wyzwania oraz zapewnić solidną synergię projektu interfejsu z infrastrukturą, zdobędą znaczącą przewagę.

Lekkie pojazdy wymagają mniejszej ilości energii, aby się poruszać, dzięki czemu spełniają wymagania stawiane zarówno przez klientów, jak i regulacje prawne. Realizowanie projektów lekkich pojazdów spełniających normy bezpieczeństwa i wyposażonych w funkcje pożądane przez klientów wymaga nowych materiałów, technik wytwarzania oraz zoptymalizowanych konstrukcji. Aby uporać się z tak różnorodnymi wyzwaniami, producenci potrzebują zintegrowanego rozwiązania do tworzenia projektów, obsługującego wszystkie aspekty tego procesu.

Projektowanie nowej generacji
Wyróżniona historia sukcesu klienta

Team Penske

Racing to streamline motorsport development

Team Penske changes CAD/CAM/CAE and PLM systems in record time

Czytaj dalej

Webinar na żądanie | 42 min.

Projektowanie nowej generacji w branży motoryzacyjnej i transportowej

Poznaj nowe narzędzie projektowe firmy Siemens, które odmieni branżę motoryzacyjną.

Obejrzyj webinar

Możliwości rozwiązania

Poznaj kluczowe możliwości tego rozwiązania.

Body Design & Engineering

Wykorzystaj zintegrowane rozwiązanie do projektowania, wykonywania symulacji i wytwarzania systemów nadwozia samochodów w zarządzanym środowisku, aby ułatwić szybkie reagowanie na zmienne wymagania rynku.

Automotive Chassis Design

Oferujemy zintegrowaną platformę do projektowania podwozia, prowadzenia symulacji inżynierskich oraz sprawdzania poprawności komponentów nadwozia pod kątem wytwarzania. Nasze rozwiązanie umożliwia tworzenie wysokowydajnych projektów, symulacji, dokumentacji, narzędzi oraz procesów wytwarzania systemów podwozia.

Automotive Concept Design & Styling

Dostępne w ramach jednego systemu narzędzia do projektowania koncepcyjnego, inżynierii odwrotnej oraz zaawansowanego renderowania dadzą Ci możliwości i swobodę, by stać się bardziej kreatywnym.

Automotive Interior & Exterior Trim Design Solution

Kompleksowy zestaw narzędzi do projektowania wewnętrznych i zewnętrznych komponentów wykończeniowych zapewnia producentom przewagę konkurencyjną. Narzędzia umożliwiają pracę w kontekście całego pojazdu lub jego podsystemów, ułatwiając tworzenie wysokiej jakości komponentów formowanych i paneli dekoracyjnych.

Design for Additive Manufacture

Wytwarzanie addytywne zaczyna być stosowane na skalę przemysłową. NX umożliwia przejście od prototypów do produkcji masowej w ramach jednego systemu z uwzględnieniem zarządzania zmianami i monitorowania wymagań.

Engineering Data Management for Automotive & Truck OEMs

Zintegrowany system zarządzania cyklem życia procesów inżynieryjnych wykorzystujący zarządzanie wymaganiami, bezpieczną współpracę z dostawcami oraz platformę zarządzania procesami łączącą dane z układów mechanicznych, elektrycznych, oprogramowanie oraz dane symulacji inżynierskich w postaci centralnego środowiska ułatwiającego współpracę.

Generative Engineering

A generative design process is one that engineers can adopt to quickly develop new products based upon meeting design constraints. It is an iterative process that produces fast results the engineer can refine via constraint variation to narrow in on the best design to meet the requirements.

Instrument Panel & HVAC Design

Możesz pracować w kontekście całego pojazdu, od etapu koncepcji po gotowy projekt i jego wytwarzanie: planować układy elektryczne i mechaniczne, bez trudu pracować w rozwiązaniach ECAD w kwestii integracji systemów elektronicznych oraz w sposób ciągły sprawdzać poprawność projektu z oczekiwaniami klientów i wymaganiami regulacyjnymi.

Mechanical Electronics Design

Integracja systemu NX i Capital oznacza możliwość udostępniania danych w trybie połączenia na żywo. Zmiany można rejestrować i uzgadniać przy użyciu sondowania krzyżowego na żywo między układem logicznym i modelem wiązki z uwzględnieniem ograniczeń przestrzennych.