Přejít k obsahu

Simulace a virtuální zprovoznění pro míchání a plnění

Záznam webináře | 31 minut

Podívejte se, jak vám mohou simulační řešení Simcenter a virtuální zprovoznění pomoci určit optimální velikost vybavení a zefektivnit přípravu dle receptu.

Úspěch v oblasti obalového průmyslu je ovlivněn typem spotřebitelů a různými potřebami trhu. Výroba musí držet krok s neustále se měnící poptávkou, což vytváří tlak na flexibilitu výrobních systému a zvyšování efektivity provozu. Na příkladu jednotky pro míchání a plnění se naučíte, jak vám mohou simulace a virtuální zprovoznění pomoci určit optimální velikost vybavení a zefektivnit přípravu dle receptu. 

Během tohoto webináře předvede Alvaro Canizares, manažer řešení ve společnosti Siemens, přidanou hodnotu tvořenou kombinací řešení se simulačními a automatizačními nástroji, které výrobcům usnadňují vývoj vybavení, snižují počet neúspěšných pokusů a zlepšují kvalitu koncových výrobků. K návrhu, analýze a určení velikosti vybavení ze systémového úhlu pohledu se používá Simcenter Amesim. K provedení parametrické studie a optimalizaci specifických součástí vybavení se používá Simcenter HEEDS společně s nástrojem Simcenter STAR-CCM+. Pomocí výsledného digitálního dvojčete může konstruktér automatizace spustit virtuální zprovoznění pro otestování a optimalizaci PLC kódu díky propojení simulačního modelu Simcenter Amesim s automatizací PLC. 

Více o Alvarovi:Alvaro vystudoval strojírenství ve Španělsku a automatizaci v Německu. V oddělení Siemens Digital Factory začal působit před 2 lety a od té doby pracuje v mezinárodním týmu zaměřeném na automatizaci továren, kde se věnuje virtuálnímu zprovoznění. Jedním z těchto témat je propojení nástroje Simcenter Amesim s portfoliem pro automatizaci a kromě toho vede projekt ukázky míchaní a plnění.

Realize LIVE Europe | November 3-4, 2020 | Virtual

Realize LIVE Europe, registration now open

Realize LIVE Europe 2020 -  Register now to join Realize LIVE virtually

Don't miss your opportunity to participate in two days of engaging content, networking, and building those meaningful connections at the NEW Realize LIVE Europe virtual conference.Enhance your knowledge and proficiency with the tools you have, learn from the thought leadership and customer stories that will help guide your organization's continued digital transformation.