Definování optimálního tepelného chování vozidla již v raných fázích vývoje

Záznam webináře | 30 minut

Podívejte se, jak může řešení Simcenter simulovat a optimalizovat tepelné chování vozidla

Optimalizace tepelného chování vozidla pomocí řešení Simcenter Amesim
Optimalizace tepelného chování vozidla pomocí řešení Simcenter Amesim

Tepelné chování vozidel se v automobilovém průmyslu dotýká více různých oddělení. Při sledování tepelného chování se silně spoléháte na data od kolegů vyvíjejících motor a kolegů z oddělení designu, díky nimž je možné vyvinout tepelné systémy a získat první výsledky měření. Hlavním účelem chladicího systému je zajištění bezpečného provozu vozidla za všech podmínek. Zároveň se očekává, že vozidlo bude mít požadovaný výkon a nízké emise škodlivin. Splnění všech (často protichůdných) požadavků, udržení tempa vývoje a snížení nákladů vyžaduje simulace, které umožňují provádět důležitá rozhodnutí již v raných fázích vývoje.

Během tohoto 30minutového webináře vám Thomas Desbarats, odborník na tepelné chování vozidel, představí řešení Simcenter a nové způsoby využívání simulací systémů k následujícím úkonům:

  • Snadná tvorba chybějících dat (map motoru, výkonnosti tepelných výměníků a proudění vzduchu) pro tvorbu realistických modelů ve fázích předcházejících konstrukci a predikci velikosti a výkonnosti tepelných systémů, i když tyto informace nejsou ještě dostupné.
  • Usnadní včasné rozhodnutí o konceptu, který zajistí bezpečnost systémů při vyvážení různých omezení (náklady, čas, požadavky na návrh, úspora paliva...)
  • Bezproblémové ladění architektury motoru a vozidla v souvislosti s tepelnými požadavky vyžaduje návrh topných a chladicích systémů již v první fázi vývojového cyklu.

Tento webinář probíhá v angličtině.

User event | Registration now open!

Realize LIVE: Join the transformation

Realize LIVE 2022 – Registration Now Open!

Realize LIVE returns in person in 2022, uniting the Siemens global user community around a common mission: To co-create a better world.

Join 3,500+ of your peers to advance innovation, engineer the circular economy, and drive change that’s as sustainable as it is profitable.