Role digitálního dvojčete ve vývoji inovativních pohonných konceptů pro soutěž GoFly

Záznam webináře

Podívejte se, jak společnosti zabývající se městskou leteckou přepravou využívají strojové učení k inovacím návrhů v soutěži o cenu GoFly X.

Prezentuje: Ricardo Romeu, HEKA

Jedním z nejrychleji rostoucích segmentů leteckého průmyslu jsou aerotaxi a přeprava osob. V rámci podpory inovací sponzoruje společnost Boeing soutěž GoFly X-prize, v rámci níž společnosti dokazují, že dokáží navrhnout a předvést „létající auto“ schopné vertikálního vzletu a přistání a splňující výkonnostní požadavky.

Jedním z klíčových problémů pro konstruktéry letadel je splnění náročných požadavků na pohon. Letadla zapsaná do soutěže GoFly musí být schopná přejít z vertikálního vzletu do přímého letu bez ztráty kontroly. Tradiční pohonné systémy měly obvykle problémy s kritickým přechodem mezi letovými fázemi.

Povzbuzen těmito výzvami jeden start-up v oblasti letectví začal připravovat průlomovou technologii inteligentního generování tahu. HEKA, floridský start-up, vyvíjí inovativní pohonný systém využívající směrování tahu. Jako důkaz funkčnosti této nové technologie se společnost HEKA plánuje zúčastnit druhé fáze soutěže GoFly. Jejich cílem je dodat centrální pohonnou jednotku pro osobní leteckou přepravu a aerotaxi. 

Společnost HEKA využívá systém Simcenter STAR-CCM+ a technologii inteligentního vyhledávání návrhů k simulacím aerodynamiky a návrhům pohonu dle pravidel soutěží GoFly. Mezi požadavky patří ukázka svislého vzletu a přistání a měřený přelet 6 okruhů v délce jedné námořní míle při udržení stability ve větru o rychlosti až 15 uzlů. Letadlo má být navíc malé a lehké. 

Tento webinář pokrývá následující body:

  • Role digitálních dvojčat při návrhu letadla
  • Jak určit nejlepší návrhy již v časných fázích vývoje a snížit tak náklady
  • Jakou budoucnost mají letadla se svislým vzletem a směrovaným tahem

User event | Registration now open!

Realize LIVE: Join the transformation

Realize LIVE 2022 – Registration Now Open!

Realize LIVE returns in person in 2022, uniting the Siemens global user community around a common mission: To co-create a better world.

Join 3,500+ of your peers to advance innovation, engineer the circular economy, and drive change that’s as sustainable as it is profitable.