Přejít k obsahu

Role digitálního dvojčete ve vývoji inovativních pohonných konceptů pro soutěž GO FLY

Webinář na vyžádání

Zjistěte, jak společnosti zabývající se městskou leteckou přepravou využívají strojové učení k inovacím návrhů v soutěži o cenu GoFly X.

Přednášející: Ricardo Romeu, HEKA

Jedním z nejrychleji rostoucích segmentů leteckého průmyslu jsou trhy Airtaxi a městské letecké mobility. V rámci podpory inovací sponzoruje společnost Boeing soutěž GoFLY X-prize, v rámci níž společnosti dokazují, že dokáží navrhnout a předvést „létající auto“schopné vertikálního vzletu a přistání a splňující požadavky na výkon.

Jednou z klíčových výzev pro konstruktéry letadel je splnění jedinečné sady požadavků na pohon. Letadla zapsaná do soutěže GoFly musí být schopná přejít z vertikálního vzletu do přímého letu bez ztráty kontroly. Tradiční pohonné systémy měly s tímto přechodem vždy určité problémy.

Jeden letecký start-up začal připravovat revoluci v oboru díky chytřejšímu generování tahu. HEKA, floridský letecký start-up, vyvíjí inovativní pohonný systém využívající vektorování tahu. Jako důkaz funkčnosti této nové technologie se společnost HEKA plánuje zúčastnit fáze II soutěže Go Fly. Jejich cílem je vyvinout centrální pohonnou jednotku pro nastupující revoluci v osobní přepravě a oblasti leteckých taxislužeb. 

Společnost HEKA využívá při řešení aerodynamiky a dalších parametrů systém Simcenter STAR-CCM+ a technologii inteligentního vyhledávání návrhů. Pilotovaný stroj přihlášený do soutěže Go Fly musí být především malý a lehký. Dále musí předvést svislý vzlet a přistání v daném letovém prostoru a zvládnout měřený přelet 6 okruhů v délce jedné námořní míle při udržení stability ve větru o rychlosti až 15 uzlů. 

Tento webinář pokrývá následující témata:

  • Role digitálního dvojčete při návrhu letadel
  • Jak určit nejlepší návrhy již v časných fázích vývoje a snížit tak náklady
  • Jakou budoucnost mají letadla se svislým vzletem a vektorováním tahu