Přejít k obsahu

Predikce výkonu převodových systémů a dosažení cílové spotřeby paliva, ovladatelnosti a NVH

Webinář na vyžádání | 40 minut

Optimalizace-navrhu-prevodoveho-systemu-pomocí-systemove-simulace

Jak se automobilový průmysl vyvíjí, úspora paliva a snižování emisí se stávají hlavními prioritami. Spotřebu paliva ovšem nelze snižovat na úkor jízdních vlastností, pohodlí nebo spolehlivosti. Z toho důvodů je velice důležité najít optimální rovnováhu mezi všemi atributy vozidla. Nové technologie, jako je elektrifikace, pomáhají těchto cílů dosáhnout, mohou však negativně ovlivnit výkonnostní atributy vozidel. Proto je zásadní zaměřit se na konstrukci převodového systému a jeho komponent integrovaných do vozidla.

Pomocí systémového inženýrství podle modelů je možné vyhodnotit dopad změn v návrhu převodového systému na všechny atributy vozidla a dosáhnout tak té nejlepší architektury. Platforma Simcenter Amesim společnosti Siemens PLM Software vám umožní tento dopad vyhodnotit již v rané fázi vývojového cyklu.

Chápeme, že pro dodavatele a prodejce může být předpověď výkonu tvrdým oříškem. To platí zejména tehdy, kdy spolu dodavatelé a prodejci spolupracují a proto potřebují společný nástroj, který jim umožní komponenty navrhnout a integrovat je do vozidel.

V tomto 40minutovém webináři vám Patrice Montaland, odborník na návrh převodových systémů se systémovou simulací, v technické prezentaci a živé ukázce krok za krokem ukáže, jak vám může platforma Simcenter Amesim pomoci:

  • Vytvořit odhad výkonu a ztrát převodového systému s kvazi-statickými modely
  • Predikovat jízdní vlastnosti pomocí dynamičtějších modelů
  • Omezit vliv vysokofrekvenčního hluku a vibrací
  • Zachytit dopad elektrifikace v libovolné úrovni frekvenční domény

 

Tento webinář probíhá v angličtině.