Optimalizace tepelného návrhu elektroniky autonomních vozidel

Záznam webináře

Zohlednění tepelného návrhu senzorů a systémů propojení senzorů autonomních vozidel pomocí CFD simulací.

Dnešní autonomní vozidla obsahují velké množství senzorů a elektroniky sloužící k různým účelům. Exponenciálně rostoucí počet a význam těchto systémů (lidarů, kamer, ECU atd.) vyžadují průzkum strategií řízení teploty. Senzory s nízkou spotřebou mohou například způsobovat problémy s řízením teploty podle toho, kde jsou ve vozidle umístěny. Konkrétní umístění ve vozidle může například ovlivňovat návrh systémů spojených senzorů s vysokým příkonem. Lze tak zkoumat návrh zapečetěných elektronických systémů, externí ohřev, odvod tepla a chlazení kapalinou.

V tomto webináři jsou popsány aspekty návrhu, které je třeba zohlednit při integraci elektroniky v autonomních vozidlech. Je zde popsán také vliv složitosti systémů na návrh a jsou rozebrány následující koncepty:

  • Tepelné aspekty návrhu senzorů v zapečetěných systémech
  • Výhody a nevýhody senzorů umístěných vně
  • Možnosti chlazení u senzorových systémů s vysokým příkonem
  • Přechodová tepelná odezva senzoru mezi různými stavy
  • Tepelný návrh pomocí CFD konstrukčních nástrojů

O prezentujícím:
John Wilson nastoupil v divizi Mechanical Analysis Division společnosti Mentor Graphics Corporation po dokončení bakalářského a magisterského studia v oboru strojírenství na univerzitě University of Colorado v Denveru. Od svého nástupu v roce 1999 John pracoval na více než 70 projektech návrhu řízení teploty a proudění vzduchu. Jeho zkušenosti s návrhem sahají od komponent až po datová centra, optimalizaci chladičů a vývoj kompaktních modelů. John má řadu zkušeností s testováním a analýzou pouzder integrovaných obvodů ze svého působení v pobočce společnosti Mentor Graphics ve Fremontu.

User event | Registration now open!

Realize LIVE: Join the transformation

Realize LIVE 2022 – Registration Now Open!

Realize LIVE returns in person in 2022, uniting the Siemens global user community around a common mission: To co-create a better world.

Join 3,500+ of your peers to advance innovation, engineer the circular economy, and drive change that’s as sustainable as it is profitable.