Zvyšování efektivity vodních turbín pomocí CFD

Záznam webináře

Podívejte se, jak vám může výpočet dynamiky kapalin ve 3D (CFD) pomoci při analýze efektivity vodních turbín k lepšímu odhadu jejich výkonu.

Téměř ve všech částech světa nabízí voda spolehlivý zdroj čisté a obnovitelné energie, která se následně dodává do rozvodné sítě a snižují se tak emise skleníkových plynů. Se zvyšující se poptávkou po energii z vodních elektráren se zvyšuje i poptávka po vyšší efektivitě vodních turbín. Ale jak zjistíte, že vámi vyvíjená vodní turbína opravdu splňuje požadavky na výkon a efektivitu? 

Pokud se při určování efektivity návrhu stále spoléháte na fyzické testy prototypů, tak je konkurence před vámi. Fyzické testování je pro dnešní trh příliš časově i finančně nákladné. Je třeba vědět, že výrobky splňují výkonnostní požadavky, ještě dlouho před tím, než se vyrobí první prototyp. Toho lze dosáhnout díky výpočetu simulace dynamiky kapalin ve 3D (CFD) pro určení výkonnosti vodní turbíny. 

V tomto webináři se naučíte, jak využívat 3D CFD k maximalizaci efektivity turbíny a jak predikovat výkonnost turbíny za různých provozních podmínek.

User event | Registration now open!

Realize LIVE: Join the transformation

Realize LIVE 2022 – Registration Now Open!

Realize LIVE returns in person in 2022, uniting the Siemens global user community around a common mission: To co-create a better world.

Join 3,500+ of your peers to advance innovation, engineer the circular economy, and drive change that’s as sustainable as it is profitable.