Přejít k obsahu

Vývoj inovativních elektrických pohonů pomocí víceoborových simulací

Záznam webináře | 54 minut

Predikujte výkonnost inovativních elektrických pohonů bez zvýšení nákladů a prodlení.

Simulace elektrických pohonů

Posun k elektrifikaci neznamená jen opuštění spalovacích motorů a instalaci hybridních nebo plně elektrických pohonů do stávajících platform vozidel. Vyžaduje konstrukční změny, které zásadně mění koncepci vozidel tak, aby byly zohledněny různé požadavky, například maximální výkonnost a dojezd.

V tomto webináři se dozvíte, jak společnost Magna Powertrain využila víceoborové víceúrovňové simulace k predikci výkonnosti inovativních pohonů při zachování nákladů a časového plánu.

V tomto webináři:

  • Wolfgang Schweiger popisuje, jak lze Simcenter Amesim využít v raných fázích vývoje k vyhodnocení a výběru vhodných konceptů převodovek.
  • Christoph Gsenger popisuje, jak Simcenter Amesim pomohl jejich firmě vyřešit problémy díky analýze výsledného krouticího momentu v různých provozních situacích.
Thomas Desbarats

Thomas Desbarats

Řízení spotřeby energie a teploty, Siemens Digital Industries Software

Thomas pracuje jako vývojář pro tepelné aplikace a pochází z Francie. Stal se vedoucím týmu inženýrů pro 1D aplikace ve Francii a přes pět let se zaměřoval na železniční a automobilový trh.

Wolfgang Schweiger

Wolfgang Schweiger

Systémové zavádění inovací, Magna Powertrain

Wolfgang se ke společnosti MAGNA připojil v roce 2005 a od té doby pracoval na řadě pozic zahrnujících návrh, simulace a výpočty pohonných systémů. Momentálně pracuje v divizi Magna Powertrain jako vedoucí vývoje nových systémů eDriveline, které se zaměřují na strukturu převodovek a řídicích systémů elektrických pohonných jednotek.

Christoph Gsenger

Christoph Gsenger

Systémové zavádění inovací, Magna Powertrain

Automobilový konstruktér, který momentálně pracuje na nových elektrických pohonných jednotkách. Christoph nastoupil do společnosti Magna Powertrain v roce 2017. Jeho hlavním úkolem je analýza různých jízdních podmínek v Simcenteru Amesim a následný návrh komponent převodovek, systémů chlazení a mazacích prvků.