Přejít k obsahu

Řešení problémů s návrhy a integrací u rychlých elektronabíječek

Záznam webináře | 56 minut

Návrh a optimalizace rychlých elektronabíječek

Optimalizace návrhu rychlých elektronabíječek
Optimalizace návrhu rychlých elektronabíječek

V kontextu dojezdové vzdálenosti a nutnosti nabíjení elektrických vozidel je rychlost nabíjení je stejně důležité jako výroba vysoce kapacitních baterií. V posledních několika letech se automobiloví výrobci i podniky zabývající se infrastrukturou věnovaly především vývoji a nasazení 150kW až 350kW rychlých elektronabíječek, které dokážou nabít baterii na 80 % za 15-30 minut. Vývoj robustních rychlonabíjecích systémů, které dokážou dosáhnout cílové rychlosti nabíjení, si žádá řešení celé řady problémů, od vysoce kapacitní elektroniky a kapalinou chlazených komponent přes optimalizaci systémů řízení teploty vozidel až po propojení rychlonabíječek se systémem pro ukládání energie.

V tomto webináři si představíme výrobce, kteří své problémy s návrhy a integrací rychlých elektronabíječek řeší prostřednictvím inovativních řešení pro simulace a testování.

Probíraná témata:

  • Využití integrovaných elektrických a tepelných simulací komponent i systému jako celku k inovování návrhů rychlonabíječek
  • Využití potenciálu digitálního dvojčete k řešení obchodních problémů dodavatelů polovodičů a konektorů a také podniků zabývajících se infrastrukturou
  • Optimalizace návrhu rychlých elektronabíječek pomocí simulací a testování
Chris Watson

Chris Watson

Technický manažer pro produkty Simcenter FLOEFD, Siemens Digital Industries Software

Chris je technický manažer pro produkty FLOEFD v oddělení analýz Mentor společnosti Siemens. Je zodpovědný za technické vedení produktové řady Mentor FLOEFD v Severní Americe.

Thomas Desbarats

Thomas Desbarats

Řízení spotřeby energie a teploty, Siemens Digital Industries Software

Thomas pracuje jako vývojář pro tepelné aplikace a pochází z Francie. Stal se vedoucím týmu inženýrů pro 1D aplikace ve Francii a přes pět let se zaměřoval na železniční a automobilový trh.