Přejít k obsahu

Řešte složité konstrukční problémy

Záznam webináře | 31 minut

Proč dovede výpočetní dynamika tekutin (CFD) v CAD vytvořit více než jen pěkné barvy?

Řešte složité konstrukční problémy pomocí CFD uvnitř CAD

Návrhy s podporou simulace již tisícům inženýrům po celém světě usnadnily rozhodování. Výpočetní dynamika tekutin (CFD) je však jednou z nejkomplikovanějších částí tohoto oboru. Tedy až doteď byla. Využijte potenciál CFD v CAD. Díky vestavěné inteligentní automatizaci můžete pomocí CFD uvnitř CAD zahájit analýzu proudění tekutin a přenosu tepla ihned po vytvoření nové koncepce. A navíc funguje v mnohých hlavních systémech, například Siemens NX, Creo, CATIA V5 či Solid Edge.

Tvořte lepší výrobky, vylepšete efektivitu návrhu a zvyšte produktivitu až 40x. Tato lekce obsahuje informace o tom, jak využít návrh řízený simulací s podporou CFD vestaveného do CAD.

V tomto webináři o CFD uvnitř CAD se dozvíte následující:

  • Co je CFD?
  • Proč používat CFD přímo v CAD?
  • Jak může CFD pomoci v rámci vývoje výrobku?
  • Jak pomocí CFD zvýšit konkurenceschopnost?

Pro koho je webinář určen:

  • Vedoucí oddělení inženýringu
  • Inženýři konstrukčního oddělení
  • Vlastníci středně velkých výrobních podniků

Případová studie s využitím softwaru Simcenter FLOEFD: Odpovědi na skutečné problémy inženýringu

Společnost Seiko Epsom Corporation, jeden z největších výrobců tiskáren a jiných na média zaměřených zařízení, zavedla do provozu Simcenter FLOEFD. Díky tomu mohou konstruktéři analyzovat své návrhy a zlepšit produktivitu. Software Simcenter FLOEFD pomohl při řešení problémů s polovodiči v projektorech. Polovodiče dosahují při chlazení vzduchem vysokých teplot a jejich návrh obvykle splňuje požadavky průmyslových norem na 60 procent. Znalosti konstruktérů obvykle nepostačovaly k takovému návrhu. Software Simcenter FLOEFD však tento problém vyřešil. Zatímco u některých složitých součástí je stále potřeba znalostí specialisty, u jiných (například vzduchové větrání obalu) nebyly ani nutné testy, protože uživatelé si byli přesností výsledků jisti.

Seznamte se s naším odborníkem na CFD

Boris Marovic je konzultant obchodního oddělení pro věci týkající se aplikace Simcenter FLOEFD v Mnichově. Studoval letecké inženýrství na univerzitě ve Stuttgartu se zaměřením na návrh letadel a na aerodynamiku. Do společnosti Mentor spadající pod společnost Siemens nastoupil jako aplikační inženýr. Byl povýšen na pozici manažera v odvětví dopravy a výroby automobilů, kde měl na starosti vylepšení výrobků a požadavky na ně. Spravoval všechny výrobky z oddělení strojírenských analýz společnosti Mentor a také marketingové aktivity v odvětví dopravy a výroby automobilů.