Přejít k obsahu

BAR Technologies: Inovace pro pohyb „na moři“

Záznam webináře | 40 minut

Využití potenciálu větru díky digitalizaci palivových tankerů a nákladních lodí

Nová revoluční technologie pro větrné pohony WindWings
Nová revoluční technologie pro větrné pohony WindWings

„Na moři“ je druhým ze tří webinářů, ve kterých společnost BAR Technologies představuje své inovace.

Vítr je bezplatným palivem pro tankery a nákladní lodě. Tento webinář se zaměří na použití inženýrských softwarových nástrojů při vývoji nového ekologického pohonného systému.

Modrá je nová zelená: budování udržitelné budoucnosti pomocí digitálních dvojčat

V posledních několika letech se po celém světě objevují snahy o zmírnění klimatických změn a snižování uhlíkové stopy. Aby bylo možné snížit uhlíkovou stopu lodí po celém světě co nejdříve, Mezinárodní námořní organizace (IMO) zavedla přísné emisní normy: do roku 2050 musí lodě snížit množství skleníkových plynů o 50 % a emise CO2 o 70 % oproti stavu z roku 2008. Aby bylo možné tyto normy dodržet, je potřeba využít průlomových technologií.

Díky technologii WindWings společnost BAR Technologies spojila větrný pohon s optimalizací trasy a tím zvýšila účinnost spotřeby paliva na moři až o 30 procent (podle toho, zda se jedná o starší plavidlo nebo nové plavidlo s optimalizovaným trupem). Tato technologie je určena pro nákladní lodě a tankery, v budoucnu bude však přizpůsobena i pro další typy velkých lodí.

V tomto webináři se dozvíte:

  • Jak fyzikální simulace metodou CFD umožňují rychlé a přesné výpočty aerodynamických a hydrodynamických vlastností
  • Jak flexibilní aplikace pro vývoj výrobků a digitální dvojčata pomohly společnosti BAR Technologies vypořádat se se složitostí
  • Jak efektivní návrhové iterace a inženýrské optimalizace ve víceoborovém integrovaném prostředí podporují zavádění inovací
 

Prezentující

Simon Schofield

Vedoucí technologického oddělení, BAR Technologies

Simon Schofield je vedoucí technologického oddělení BAR Technologies a veteránem několika závodů America’s Cup, Volvo Ocean Race a Grand Prix. Simon byl vedoucím pro návrh a inženýring v týmu BAR Land Rover, který se od roku 2016 účastní závodu British America’s Cup.