BAR Technologies: Inovace pro pohyb „pod mořem“

Záznam webináře | 37 minut

Tvorba nejvyspělejšího plavidla pro potápěče na světě - VICTA

Představujeme revoluční plavidlo pro potápěče třídy VICTA od společnosti SubSea Craft
Představujeme revoluční plavidlo pro potápěče třídy VICTA od společnosti SubSea Craft

„Pod mořem“ je třetím ze tří webinářů, ve kterých společnost BAR Technologies představuje své inovace.

Společnost BAR Technologies společně s firmou SubSea Craft navrhla, vyrobila a testovala jedno z nejinovativnějších plavidel za několik desítek let: Revoluční plavidlo pro potápěče třídy VICTA od společnosti SubSea Craft nabízí jedinečnou kombinaci dosahu, rychlosti a krytí.

Jedná se o nejpokročilejší plavidlo pro potápěče na světě.

VICTA kombinuje vlastnosti plnohodnotné přepravní lodi a plavidla pro potápěče. Ponor je rychlý a bezproblémový. Riziko odhalení je tímto sníženo na minimum. Tento pohyb je možný díky inovativnímu řídicímu systému fly-by-wire. Díky tomu je plavidlo VICTA o generaci napřed před ostatními ponornými plavidly pro potápěče.

VICTA disponuje také výbornou výkonností, a to jak na hladině, tak pod hladinou. Na hladině může jet až 40 uzlů při točivém momentu 250 Nm. Pod hladinou pak vydrží až 4 hodiny, přepraví 2 členy posádky a 6 potápěčů a točivý moment je 25 Nm.

Také se vejde do přepravních kontejnerů ISO, díky čemuž je možné plavidlo zcela diskrétně přepravit na místo určení. Zároveň je možné je přepravit i uvnitř nákladního letounu nebo pomocí helikoptéry na těžké náklady.

Při návrhu plavidla VICTA byly značně využity podněty od skutečného operátora speciálních jednotek a pilota ponorky SEAL Delivery Vehicle (SDV) s 28letou praxí.

V tomto webináři se dozvíte, jak integrovaný návrh a simulace:

  • Zjednodušují optimalizaci rychlosti a tahu motoru jak na hladině i pod hladinou
  • Usnadňují analýzu stability modelů pod vodou
  • Vývoj komplexních digitálních dvojčat plavidla, zejména konstrukce, mechanických komponent a řídicích systémů.
 

Prezentující

Simon Schofield

Vedoucí technologického oddělení, BAR Technologies

Simon Schofield je vedoucí technologického oddělení BAR Technologies a veteránem několika závodů America’s Cup, Volvo Ocean Race a Grand Prix. Simon byl vedoucím pro návrh a inženýring v týmu BAR Land Rover, který se od roku 2016 účastní závodu British America’s Cup.