Přejít k obsahu
SÉRIE WEBINÁŘŮ NA VYŽÁDÁNÍ

Optimalizace řízení teploty pohonu pomocí simulací

Výkonnost převodových systémů
Predikce výkonnosti převodových systémů a použití systémových simulací ke splnění požadavků na spotřebu paliva, ovladatelnost, hluk a vibrace. Návrh převodovky zásadně ovlivňuje spotřebu paliva a množství emisí.
Podívejte se na webinář

Výfukové systémy pro snížení emisí
Hledání způsobů, jak snížit emise výfukových plynů, je dnes velmi aktuálním tématem. Řízení emisí výfukových plynů vyžaduje využití různých strategií pro spalovací motor a následné části výfukového systému. Podívejte se, jak lze simulace využívat k ověření více konceptů a návrhu výfukových systémů.
Prezentuje: Paul Boucharel - vedoucí technický expert - Analýza pohonných systémů ve společnosti Continental.
Podívejte se na webinář

Řízení teploty u moderních pohonných systémů
Podívejte se, jak lze pomocí podrobné analýzy řízení teploty lépe pochopit složitou dynamiku pohonného systému a zlepšit tak jeho celkový výkon. Díky simulacím mohou konstruktéři zavádět inovace pohonů a zvyšovat tepelnou účinnost systémů.
Podívejte se na webinář

Návrh řídicích systémů motorů
Zvýšení výkonu motoru pomocí systémové simulace vedoucí k optimalizaci efektivity řídicích systémů (například palivových systémů, ventilů, mechanických systémů motoru a výfukových systémů). Podívejte se, jak je možné optimalizovat návrh podle provozních parametrů vozidla, například spotřeby paliva, emisí, jízdních výkonů, hluku, vibrací a ovladatelnosti.
Prezentuje: Masashi Hayashi - Odborník na digitální návrh a simulaci komponent pohonných systémů – Denso
Podívejte se na webinář

Simulace metodou CFD pro spalování ve válci 
Podívejte se, jak predikovat výkonnost spalování ve válci pomocí výpočetní dynamiky tekutin. Prozkoumejte stav experimentální validace pro CFD benzínového motoru s přímým vstřikováním.
Podívejte se na webinář

Rozšiřte své znalosti díky živým demonstracím práce se Simcenterem.

Optimalizace řízení teploty pohonu pomocí simulací
Optimalizace řízení teploty pohonu pomocí simulací