Technický dokument

Úplná CFD simulace při návrhu plavidel: přehled od Milovana Perice

Výpočetní dynamika kapalin (CFD) se stává široce využívanou technikou při návrhu plavidel. Metoda CFD se obecně používá v měřítku modelu pro porovnání s daty validace testovací nádrže. Převod výsledků v měřítku modelu na plné měřítko je však kvůli Reynoldsovu číslu složitý. Optimální návrh v měřítku modelu často nesplňuje tytéž požadavky v plném rozsahu. Studování interakcí mezi komponenty plavidel, například interakce mezi trupem a lodním šroubem nebo zařízeními pro úsporu energie, není v měřítku modelu jednoduchým úkonem. 

V tomto technickém dokumentu profesor Milovan Peric prozkoumá obvyklé přístupy využívající CFD v plném měřítku a vysvětlí výhody analýzy návrhu plavidel za skutečných provozních podmínek. Technický dokument se zabývá účinky změny měřítka Reynoldsova čísla a také požadavky na výpočetní zdroje a ukazuje příklady složitých simulací metodou CFD. Ve spoustě případů jsou simulace v plném měřítku přesnější a spolehlivější než jiné alternativy a nabízejí lepší přehled o vlastnostech návrhu.

Simulace CFD v plném měřítku nabízejí lepší přehled o vlastnostech návrhu plavidla
Simulace CFD v plném měřítku nabízejí lepší přehled o vlastnostech návrhu plavidla

Stáhněte si technický dokument zde.

Něco se nepovedlo.

Zkuste to znovu později.

First time signing up? Please be sure to confirm your opt-in with the email you'll receive shortly.


Notice: By supplying my contact information, I authorize Siemens PLM Software and its affiliates to contact me via email, phone, and postal mail about its products and services as described in detail here. Please visit our privacy policy and manage your preferences.


Děkujeme

Stažení je připraveno. Kliknutím na odkaz stáhnete obsah. E-mail obsahující odkaz na stažení obsahu se odešle i na zadanou e-mailovou adresu.