Kirk A. Gutmann

Senior viceprezident, technologie a inovace


Kirk A. Gutmann je senior viceprezident odpovědný za technologie a inovace v obchodní jednotce Siemens Digital Industries Software, která je součástí společnosti Siemens Digital Industries.

Se svým týmem zodpovídá za procesy týkající se vývoje softwaru a architektur nové generace. Kromě toho je odpovědný za vývojové operace, zabezpečení a open source. Před svou současnou funkcí zodpovídal za vedení skupiny Industry, která prováděla vertikální strategii uvádění na trh a řešení přizpůsobená požadavkům jednotlivých průmyslových odvětví.

Před nástupem do společnosti Siemens PLM Software byl vedoucím pro strategii a technologie ve společnosti General Motors, kde zodpovídal za globální správu IT strategie, aplikací, technologií a portfolia investic v různých funkčních oblastech společnosti. Během působení ve společnosti General Motors strávil šest let jako informační referent pro výrobu a kvalitu a šest let jako informační referent pro vývoj výrobků. Během této doby získal rozsáhlé zkušenosti jako vedoucí mezinárodního týmu odpovědného za vytváření společných procesů a systémů pro operace v celosvětovém měřítku. V letech 2000, 2002 a 2007 obdržel rovněž cenu předsedy představenstva společnosti GM.

Kirk A. Gutmann strávil také 10 let ve společnosti Navistar International Corp. v řadě vedoucích pozic ve výrobě a inženýringu nákladních vozidel. Jako viceprezident pro inženýring nákladních vozidel byl odpovědný za vývoj výrobků, výrobková studia, prototypy a podporu výrobních závodů. Svou kariéru zahájil ve společnosti Booz, Allen & Hamilton Inc. v Clevelandu ve státě Ohio jako konzultant pro management.

Kirk A. Gutmann získal v roce 1980 inženýrský titul v oboru průmyslového inženýrství na Purdue University. Později získal tituly M.Sc. (1981) a MBA (1990), také na Purdue. Kirk A. Gutmann získal ocenění CIO 100, dvakrát Information Week Top 100 a dále Information Week Top 20 a Industry Innovator.

Když nepracuje, rád hraje golf a má rád plavby na lodi.  Aktivně se podílí na pomocné službě pobřežní stráže USA v oblasti námořní bezpečnosti a pátracích a záchranných operací. V současné době působí v pobočce Siemens Digital Industries Software v Livonii v Michiganu.


About Siemens Digital Industries Software

Společnost Siemens Digital Industries Software podporuje digitalizaci spojující vývoj a výrobu vyspělé elektroniky. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat digitální dvojčata a získat tak nové informace, příležitosti a úrovně automatizace podporující inovace. Další informace o produktech a službách společnosti Siemens Digital Industries Software naleznete na stránce sw.siemens.com nebo na sítích LinkedIn, Twitter, Facebook a Instagram. Siemens Digital Industries Software – Kde se dnešek setkává se zítřkem.