Kevin Owens

Senior viceprezident, lidské zdroje


Kevin J. Owens je senior viceprezident odpovědný za lidské zdroje v obchodní jednotce Siemens Digital Industries Software, která je součástí společnosti Siemens Digital Industries.

Zodpovídá za vývoj a implementaci strategií pro lidské zdroje v organizaci s cílem podporovat ty pracovníky v oblasti PLM, kteří jsou nejvíce ambiciózní. Na tuto pozici přišel s více než 30 lety zkušeností v globálních a regionálních odděleních lidských zdrojů ve společnostech Siemens a Westinghouse. 

Do společnosti Siemens Energy přešel díky akvizici společnosti Westinghouse Power Generation a řídil vznik divize Global Services, jejíž prodej představuje více než 2 miliardy USD a která má přibližně 3 000 zaměstnanců po celém světě. Před příchodem do společnosti Siemens Communications v roce 2005 měl klíčovou roli při vzniku společného podniku Nokia/Siemens v Severní Americe a zodpovídal za globální oddělení lidských zdrojů ve společném podniku Gores/Siemens, kde vedl úspěšnou integraci tří společností do jednoho provozního podniku a působil jako vedoucí oddělení lidských zdrojů v oblastech globálního prodeje a globálního výzkumu a vývoje. V nedávné době působil jako viceprezident odpovědný za lidské zdroje ve společnosti Siemens Industry Inc. (SII) a vedoucí oddělení lidských zdrojů v průmyslovém sektoru USA. 

Kevin J. Owens má více než 20 let zkušeností s odpovědností za lidské zdroje ve společnosti Westinghouse v různých odvětvích, jako jsou například výroba výtahů, doprava, obvodové desky a supravodivost. V roce 1993 obdržel nejprestižnější ocenění společnosti Westinghouse v oblasti lidských zdrojů za úspěšné zahájení projektu supravodivého urychlovače částic v Austinu v Texasu, který financovalo ministerstvo energetiky USA. Kevin J. Owens byl původně přijat do rozvojového programu řízení lidských zdrojů společnosti Westinghouse v roce 1980 a byl zařazen do zrychleného rotačního programu společnosti. 

Získal bakalářský titul v oboru pracovněprávních vztahů na Penn State University a titul MBA na Mount St. Mary's College. Je ženatý, má tři děti a zabývá se sportem, a to aktivně i jako trenér.


About Siemens Digital Industries Software

Společnost Siemens Digital Industries Software podporuje digitalizaci spojující vývoj a výrobu vyspělé elektroniky. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat digitální dvojčata a získat tak nové informace, příležitosti a úrovně automatizace podporující inovace. Další informace o produktech a službách společnosti Siemens Digital Industries Software naleznete na stránce sw.siemens.com nebo na sítích LinkedIn, Twitter, Facebook a Instagram. Siemens Digital Industries Software – Kde se dnešek setkává se zítřkem.