Joe Bohman

Senior viceprezident, Lifecycle Collaboration Software


Joe Bohman je senior viceprezident odpovědný za Lifecycle Collaboration Software v obchodní jednotce Siemens Digital Industries Software, která je součástí společnosti Siemens Digital Industries. Spolu se svým týmem odpovídá za vývoj a poskytování špičkových řešení pro správu životního cyklu výrobků (zejména na platformě Teamcenter), která propojují týmy a příslušné znalosti týkající se výrobků a procesů.
 
Joe Bohman přešel do společnosti v roce 1992 z General Electric Aircraft Engines. Začínal jako vývojář a poté manažer týmu pro modelování sestav. Pomáhal s řadou inovací, zejména při vývoji technologie WAVE pro asociativitu v rámci sestav.
 
V roce 1999 se Bohman ve společnosti přesunul do obchodní jednotky Solid Edge jako ředitel vývoje. Vedl tým Solid Edge v době vydání řady úspěšných verzí, včetně uvedení Solid Edge Insight – snadno použitelného systému pro správu dat, který je přizpůsoben potřebám malých a středních podniků.
 
V roce 2002 se vrátil k týmu NX jako ředitel architektury NX. Řídil přepracování klíčových architektonických systémů, například úspěšnou změnu uživatelského rozhraní NX na rozhraní založené na blocích a zavedení synchronní technologie, revolučního přístupu k modelování ve 3D, který NX odlišuje od jeho konkurentů.
 
V roce 2011 byl povýšen na ředitele platformy NX. V této pozici rozšířil dosah platformy NX prostřednictvím programu Atlas, pokračoval ve svém zaměření na zlepšení ovládání NX a pracoval na prohloubení integrace mezi produkty NX a Teamcenter. Než přešel na svou současnou pozici, působil jako viceprezident odpovědný za software pro produktový inženýring.
 
Joe Bohman získal bakalářský titul v oboru matematiky na Princeton University.
 
Když nepracuje, rád tráví čas se svou ženou a dvěma syny, jezdí na kole, plave a dělá jakoukoli činnost v přírodě. V současné době působí v pobočce společnosti Siemens Digital Industries Software v Cypress v Kalifornii.


About Siemens Digital Industries Software

Společnost Siemens Digital Industries Software podporuje digitalizaci spojující vývoj a výrobu vyspělé elektroniky. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat digitální dvojčata a získat tak nové informace, příležitosti a úrovně automatizace podporující inovace. Další informace o produktech a službách společnosti Siemens Digital Industries Software naleznete na stránce sw.siemens.com nebo na sítích LinkedIn, Twitter, Facebook a Instagram. Siemens Digital Industries Software – Kde se dnešek setkává se zítřkem.