Derek Roos

CEO a spoluzakladatel, Mendix


Derek Roos spoluzaložil společnost Mendix v roce 2005. Jako CEO vede průkopnický tým softwarových odborníků, jehož cílem je překlenovat  komunikační propast mezi obchodním oddělením a IT, což výrazně usnadňuje a zrychluje spolupráci při vývoji podnikových aplikací. Výsledkem je, že společnost dosahuje obrovského globálního růstu a mění způsob, jakým řada předních světových společností inovuje, pomocí vizuálně řízeného vývoje podnikového softwaru na low-code platformě.

Společnost Mendix s Derekem Roosem v čele byla v roce 2019 koupena společností Siemens AG, největší světovou společností zabývající se průmyslovou výrobou, za 730 milionů USD. Tato akvizice pomáhá urychlit růst společnosti Mendix tím, že poskytuje přístup k obrovským globálním zdrojům společnosti Siemens a k jejím zákazníkům. Pod vedením Dereka Roose společnost Mendix rozšířila svou platformu a ekosystém o vývoj špičkových aplikací, posílila svou zákaznickou základnu vizionářských „tvůrců“ – včetně „občanů vývojářů“ – a pomocí podnikového vývoje na low-code platformě vytvořila moderní software, který se stal primární aplikační platformou pro všechna cloudová řešení společnosti Siemens. Společnost Mendix soustavně získává od analytiků Gartner Magic Quadrant ocenění za své vizionářské vedení a roli průkopníka vývoje low-code platformy. Společnost Mendix má více než 4 000 podnikových zákazníků a její platformu využívá více než 100 000 vývojářů. V roce 2019 její každoroční příjmy představovaly více než 100 milionů USD.

Derek Roos získal magisterský titul v oboru obchodní administrativy na Erasmus University v Rotterdamu. Je vyhledávaným řečníkem na IT konferencích a přednáší jako host na několika univerzitách. Derek Roos obdržel v roce 2012 cenu Ernst & Young Emerging Entrepreneur of the Year a v roce 2019 na vyhlášení cen Computable Awards, jež jsou považovány za jedny z nejdůležitějších IT cen v Nizozemsku, byl oceněn jako CxO of the Year.


About Siemens Digital Industries Software

Společnost Siemens Digital Industries Software podporuje digitalizaci spojující vývoj a výrobu vyspělé elektroniky. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat digitální dvojčata a získat tak nové informace, příležitosti a úrovně automatizace podporující inovace. Další informace o produktech a službách společnosti Siemens Digital Industries Software naleznete na stránce sw.siemens.com nebo na sítích LinkedIn, Twitter, Facebook a Instagram. Siemens Digital Industries Software – Kde se dnešek setkává se zítřkem.