DAB Pumps
Industrial Machinery & Heavy Equipment
DAB Pumps

Výrobce vodních čerpadel používá software MOM pro zavádění digitalizace

Mestrino, Italy

Řešení Siemens PLM Software pomáhá společnosti DAB Pumps zjednodušovat výrobu a dodávat výrobky rychleji na trh

Industrial Machinery & Heavy Equipment

Výrobce vodních čerpadel používá software MOM pro zavádění digitalizace

Mestrino, Italy

Řešení Siemens PLM Software pomáhá společnosti DAB Pumps zjednodušovat výrobu a dodávat výrobky rychleji na trh

quotation marks Společnost DAB Pumps přijala digitalizaci, aby do svého podnikání vnesla přidanou hodnotu. Sandro Stramare, Generální ředitel DAB Pumps Group
PROBLÉMY
 • Včasné reakce na měnící se požadavky zákazníků
 • Zvyšování transparentnosti a lepší sdílení dat mezi odděleními
 • Snižování ručních a papírových činností ve výrobním provozu
 • Integrace existujícího softwaru třetí strany se standardním řešením pro diskrétní správu výroby
KLÍČE K ÚSPĚCHU
 • Využití nové generace standardních řešení MOM společnosti Siemens ke snižování potřeby po přizpůsobování
 • Tvorba základu pro chytrou výrobu
 • Implementace modulárního řešení, které lze propojit se stávajícím ERP systémem
VÝSLEDKY
 • Jednodušší výrobní procesy a vyšší spokojenost zákazníků
 • Rychlejší dodání výrobků na trh
 • Vyšší kvalita a transparentnost výrobků
 • Nižší náklady na administrativní úkony

DAB Pumps

Společnost DAB Pumps S.p.A. byla založena v roce 1975 a specializuje se na technologie pro práci s vodou. Spolehlivost, kvalita a efektivita jsou hlavními přednostmi technologií společnosti DAB – snadno se instalují, používají i udržují a jsou široce použitelná v domácnostech, městských i komerčních systémech a také v zemědělských zavlažovacích systémech.

https://www.dabpumps.com/

quotation marks Prozkoumali jsme spoustu řešení na trhu a obrátili jsme se na společnost Siemens, protože souhlasíme s jejich názorem, že být partnerem neznamená být pouhým dodavatelem. Enrico Pana, Správce logistiky a digitalizace provozu DAB Pumps Group
quotation marks Společnost DAB Pumps přijala digitalizaci, aby do svého podnikání vnesla přidanou hodnotu. Sandro Stramare, Generální ředitel DAB Pumps Group

Lepší technologie pro práci s vodou

Založena v roce 1975, společnost DAB Pumps S.p.A. (DAB Pumps) je nadnárodní výrobce se sedmi výrobními závody, 12 prodejními pobočkami a více než 1500 zaměstnanci a zaměřuje se na technologie pro práci s vodou. Hlavními přednostmi technologií společnosti DAB Pumps jsou spolehlivost, kvalita a efektivita. Cílem je nabídnout řešení, která se snadno instalují, používají i udržují a jsou široce použitelná v domácnostech, městských i komerčních systémech a také v zemědělských zavlažovacích systémech.

Siemens usnadňuje digitální transformaci

Společnost DAB Pumps označuje svou strategii digitální transformace jako Digitální evoluce DAB (DDE). DDE představuje novou digitální strategii, která propojuje hodnoty společnosti DAB Pumps s novými digitálními příležitostmi.

„Budujeme digitální kulturu s otevřeným přístupem, vyvíjíme inovativní projekty a navrhujeme řešení, ve kterých technologie pracují pro lidi,“ říká Sandro Stramare, generální ředitel společnosti DAB Pumps.

Paolo Menon, hlavní provozní ředitel (COO) společnosti DAB Pumps, se domnívá: „Naše továrna budoucnosti znamená lepší pochopení vztahů mezi našimi zákazníky a výrobky. Je to způsob, jak propojit všechny produkty a služby tak, aby zákazníci byli nadšeni.“

Společnost DAB Pumps se snaží usnadnit cestu za digitální transformací a proto porovnala několik softwarových řešení z hlediska digitálních zdrojů, aby našla to nejlepší. Po důkladném pátrání se společnost DAB Pumps rozhodla, že portfolio řešení společnosti Siemens PLM Software pro správu výrobních operací (MOM) nejlépe vyhovuje jejich potřebám.

„Prozkoumali jsme spoustu řešení na trhu a obrátili jsme se na společnost Siemens, protože souhlasíme s jejich názorem, že být partnerem neznamená být pouhým dodavatelem,“ říká Enrico Pana, správce logistiky a digitalizace provozu ve společnosti DAB Pumps. „Siemens splňuje naše očekávání z hlediska integrace se systémy třetích stran, diskrétních výrobních funkcí i standardních řešení.“

Společnost DAB Pumps vyrábí podle přání svých zákazníků a snaží se jim dodat propojené výrobky rychle, v souladu s metodou štíhlé výroby, minimálním odpadem a bez ztráty produktivity.

Výrobní informační systém společnosti Siemens PLM Software, SIMATIC IT Unified Architecture Discrete Manufacturing, pomohl společnosti DAB Pumps transformovat jejich výrobní procesy. Umožňuje jim sledovat každý krok výroby u všech vodních čerpadel a dosáhnout lepší kontroly a viditelnosti nad výrobou bez papírových dokumentů.

Kromě toho společnost DAB Pumps využívá technologie společnosti Siemens SIMATIC IT Unified Architecture Manufacturing Intelligence a Preactor AS, díky kterým využívají prostředky ve výrobě efektivněji.

Aplikace SIMATIC IT Unified Architecture Manufacturing Intelligence nabízí společnosti DAB Pumps centralizovaný systém integrovaný s podnikovými funkcemi pro výrobu bez papírových dokumentů a přitom zlepšuje viditelnost a správu výrobních procesů a dat. Díky aplikaci Preactor AS zase může společnost DAB Pumps efektivněji spravovat výrobní plán s ohledem na měnící se potřeby svých klientů.

Obchodní a technické problémy

Společnost DAB Pumps se potýkala se spoustou problémů při řízení výroby a uspokojování požadavků svých klientů. Společnost určila dvě hlavní příčiny těchto problémů: První příčinou byly problémy se sdílením informací v rámci podniku a druhou byla omezená viditelnost výrobních procesů.

Technické problémy, které DAB Pumps trápily, byly způsobeny především velkým množstvím ručních činností a papírových procesů a omezenou dostupností digitálně dostupných dat souvisejících s důležitými aktivitami, které prováděli zkušení pracovníci (pracovní návodky, výsledky testování, nesoulad s předpisy). Problematická byla například ruční správa rozvrhů a rozpracovaných položek (WIP) pomocí tabulek, ruční správa skladu a ruční shromažďování kvalitativních údajů z výrobních stanic.

Výhody řešení společnosti Siemens

Zavedením výrobního informačního systému a MOM řešení vytvořeného podle aplikací SIMATIC IT Unified Architecture Discrete Manufacturing a Preactor AS byl problém dat z velké části odstraněn. K tomu přispělo zavedení obousměrné komunikace mezi systémy pro plánování podnikových zdrojů (ERP), systémy pro správu životního cyklu výrobků (PLM) a výrobním provozem, díky čemuž lze veškeré činnosti okamžitě kontrolovat. Díky aplikaci SIMATIC IT Unified Architecture Discrete Manufacturing společnost zavedla také podporu pro rozpracované položky, sledování a správu skladu. Díky funkcím pro elektronické pracovní návodky (EWI) a řízení kvality navíc zlepšila činnosti obsluhy a usnadnila tvorbu centralizovaného archivu s kvalitativními daty. Systém Preactor AS je integrován spolu s aplikací SIMATIC IT Unified Architecture Discrete Manufacturing a spolu utvářejí efektivní systém rozvrhování, díky kterému společnost DAB Pumps stanovuje přesnější data dodání, synchronizuje dodávky a efektivně využívá výrobní prostředky.

Funkce pro rozvrhování v systému Preactor AS zlepšují synchronizaci výrobních procesů společnosti DAB Pumps a zlepšují jejich viditelnost a správu. DAB Pumps tak může efektivněji využívat své prostředky, dodávat své výrobky včas a přitom snižovat množství skladových zásob a odpadů.

SIMATIC IT Unified Architecture Manufacturing Intelligence ve společnosti DAB Pumps pomáhá zlepšovat spolupráci a výměnu dat mezi výrobním provozem a podnikovými systémy. Protože dochází ke kombinování dat z různých zdrojů, data je možné uvést do nového kontextu nebo agregovat, díky čemuž mají vedoucí týmů k dispozici úplný přehled nad provozem nezávisle na tom, odkud data pochází.

Optimalizace celého hodnotového řetězce díky digitalizaci

„Digitalizace byla pro společnost DAB Pumps jasnou volbou,“ říká Stramare. „Snažíme se přizpůsobit trendům ve světě. Společnost DAB Pumps zahájila plnou digitalizaci, aby do svého podnikání vnesla přidanou hodnotu. Věříme, že digitalizace pomáhá tvořit hodnoty ve všech oblastech naší společnosti a že se nejedná o pouhou epochální změnu na celosvětové ekonomické úrovni. Myslíme si, že digitalizace může pomoci výrobcům zvýšit efektivitu a dosáhnout přidané hodnoty ve výrobě i prodeji. To je hlavní důvod, proč společnost DAB Pumps pevně věří v digitalizaci a snaží se digitalizaci implementovat do svých procesů.“

Méně Více
quotation marks Prozkoumali jsme spoustu řešení na trhu a obrátili jsme se na společnost Siemens, protože souhlasíme s jejich názorem, že být partnerem neznamená být pouhým dodavatelem. Enrico Pana, Správce logistiky a digitalizace provozu DAB Pumps Group