Innovation and collaborative, synchronized program management for new programs
Massive adoption of E-commerce and same-day delivery expectations have disrupted the logistics ecosystem. Material handling equipment OEMs must reinvent themselves to keep up. But meanwhile, they must also secure their daily business by timely delivery of mainstream equipment. The digital twin and digital thread approach by Siemens will help material handling equipment OEMs successfully navigate through this complex transition period, by accelerating the delivery of any material handling equipment type, from mainstream to advanced.
Heavy equipment companies cannot afford to miss out on the ongoing innovation wave, which can be characterized by the massive introduction of new capabilities based on digital technologies and by electrification. They must investigate how to upgrade their products, define their future span of activities, and rethink their position in a market that is in full transformation. But to create the necessary bandwidth for such existential considerations, they must secure their daily business by timely delivery of current equipment.
By accelerating equipment design and delivery, Siemens helps OEMs successfully navigate through this complex transition period. Siemens Accelerated Equipment Design solutions offer OEMs a collaborative design environment for multi-disciplinary design to specifically address those challenges that slow down product development and equipment design. These include dealing with many equipment design variants, increased design complexity, regulatory compliance, and disconnected design workflows.
Odvětví výroby těžké techniky se nachází v kritickém bodě, jelikož výrobci čelí více výzvám než kdykoli předtím. Výrobci musí své výrobky vyrábět v souladu s emisními a bezpečnostními předpisy různých vlád a organizací a zároveň využívat propojené technologie, které spotřebitelé požadují.
Při výrobě strojů nové generace také musí kombinovat simulace z reálného světa a řešení využívající technologii IoT. Řešení pro prediktivní výkonové inženýrství od společnosti Siemens umožňuje integrovat multifyzikální návrh, simulace, testování a analýzu provozních dat do společných a propojených pracovních postupů a získávat tak přesné výsledky rychleji a s nižšími náklady.
Heavy equipment manufacturing companies must manufacture a totally new generation of machines to address today’s increasing demand for digital technologies, electrification, and specialization. This adds complexity to their heavy equipment manufacturing process, such as more components from more diverse suppliers and a greater degree of customization. To stay in business, they must find a way to deliver this without affecting their margins, thereby additionally challenged by having global operations and an increased mandate to implement a sustainability strategy.
With smart heavy equipment manufacturing capabilities, Siemens helps companies win in the global marketplace by making what their customers demand in an efficient and sustainable way. Siemens Smart Heavy Equipment Manufacturing solutions offer heavy equipment manufacturing companies all the necessary capabilities to achieve zero defect manufacturing everywhere. They can achieve this by optimizing their manufacturing operations and by digitally connecting departments and locations, throughout their organization as well as with suppliers.
Model-based systems engineering (MBSE) has become indispensable for today’s innovative machine design. Heavy equipment development programs have always happened under pressure because of machine complexity, the numerous configurations, and the timebound delivery. Still, many OEMs spend half of their resources on fixing integration problems due to flawed communication between domains and with suppliers. Today, with software, digital innovations and electrification multiplying the interactions between subsystems and with the environment, they can no longer afford that.
With MBSE, they can eliminate all static document-based information exchange between stakeholders from across departments and suppliers. Instead, MBSE helps them drive dynamic collaboration between everyone, based on shared system models and their interactions at the interfaces, while continuously focusing on the overall requirements. In this way, MBSE will help OEMs achieve their design goals faster and dramatically reduce the risk that problems are discovered late, when they are expensive or even impossible to fix.
Explore and search for material handling solutions in this industry segment.
Naše řešení spolupráce pomáhá propojit globální inženýrské a výrobní týmy tak, aby všichni mohli pracovat se stejnými požadavky, modely i výrobními procesy. V tomto prostředí spolupráce je možné využít výhod výkonných simulací, plánování výroby, optimalizovaných procesů návrhů a dalších operací spojených s vývojem strojů.
Accelerated Equipment Design helps OEMs address challenges that slow down equipment design, such as dealing with many design variants, increased complexity, regulatory compliance, and disconnected workflows.
Drive mechanical design, electrical and electronics systems design and software development in a single collaborative multidisciplinary equipment design environment including simulation and verification management.
Smart heavy equipment manufacturing helps OEMs win in the global marketplace by making the equipment their customers demand in an efficient and sustainable way and achieve zero defect manufacturing to secure their margins
Master the increasing amount of specific and local requirements for complex custom equipment design by using an approach that allows configure-to-order (CTO), engineer-to-order (ETO), or anything in between.
Live up to your customers’ expectations and build a solid reputation in the market by consistently delivering high-quality compliant equipment that meets and exceeds the industry standard.
MBSE for heavy equipment helps OEMs achieve their design goals faster and reduce the risk for late discovered problems by driving dynamic collaboration between all design stakeholders, based on shared system models and their interactions at the interfaces.
Displaying of solutions.
Naše řešení pro automatizaci procesů ETO nabízí výkonné prostředí pro tvorbu pravidel a úložiště, které odborníkům z jednotlivých oborů umožňuje popisovat pravidla a postupy osvědčené u inženýringu ETO výrobků, což umožňuje snížit výrobní náklady konfigurovaných výrobků.
Řešení pro spolehlivost a bezpečnost provozu těžkých strojů využívá integrovaný přístup návrhu, který zvyšuje spolehlivost systému, snižuje nároky na podporu i logistiku a nabízí nejnižší celkové provozní náklady.
Naše řešení správy ověření pro odvětví těžkých strojů kombinuje funkce pro simulace komponent, řešení výrobních linek, plánování celých závodů a posuzování výrobních programů. To vše v jednotném prostředí a v rámci úplné uzavřené smyčky.
Strojírenský návrh pohonů pro těžkou techniku kombinuje pokročilé simulační funkce a nejlepší software pro generativní návrh a umožňuje tak vytvořit nejmodernější modelovací prostředí nabízející rychlé vyhodnocení efektivity návrhů pohonů.
Softwarový inženýring pro odvětví těžké techniky využívá při vývoj produktů integrovanou strategii, ve které je vývoj softwaru (vestavěného i nevestavěného) součástí vývoje stroje. Zajištění obousměrné integrace mezi ALM a PLM umožňuje tvorbu úplných digitálních dvojčat.
Naše řešení nabízí jednoduchou a bezpečnou platformu pro spolupráci se všemi dodavateli (i mimo prostředí PLM). Díky uložení dat o výrobku v centralizované databázi lze zachovat holistické zobrazení struktury výrobku včetně dat dodavatelů.
Řešení pro správu životního cyklu výrobu v průmyslu těžké techniky umožňuje spravovat všechny informace o výrobcích, procesech, výrobních zdrojích a vybavení závodu v rámci jednoho zdroje výrobních znalostí.
Řešení pro správu dat z provozu pomáhá v rámci odvětví těžké techniky zákazníkům spravovat celý životní cyklus konfigurace výrobku od konceptu až po varianty, od návrhu až po výrobu a servis.
Řešení pro servisní inženýring a technickou podporu těžkých strojů umožňuje zkombinovat existující znalosti získané z návrhu i simulací se zkušenostmi a požadavky z provozu . Následně je možné určit servisní požadavky, plány a postupy pro daný stroj.
Modul servisních operací těžkých strojů umožňuje vycházet z dříve definovaných servisních plánů a pomáhá servisním organizacím generovat servisní objednávky, plánovat servisní zásahy a přiřazovat servisní úkony. Dále odesílá servisním technikům informace a objednávky, sleduje neuzavřené zakázky a kontroluje provedenou servisní práci.
Díky pokročilým funkcím pro 3D návrh kabin můžete snadno inovovat, zvyšovat kvalitu a snižovat náklady. Naše integrovaná sada řešení obsahující celou řadu prvotřídních funkcí umožňuje návrhovým týmům dosáhnout rovnováhy mezi funkcionalitou, komfortem a stylem. Rychle identifikujte a navrhujte vysokopevnostní strukturní exteriér kabiny a vyberte nejlepší řešení z hlediska výhledu z kabiny. Uspořádejte všechny ovládací prvky a zařízení rozhraní logicky, určete souběžné potřeby obsluhy z hlediska ergonomie spolu s více konfiguracemi a uživateli vybíraných komponent. Vytvářejte intuitivní a pružné konfigurace kabin s jedinečným vzhledem a identitou značky.
Díky pokročilým funkcím pro 3D návrh výrobků můžete snadno zavádět inovace, zvyšovat kvalitu a snižovat náklady. Naše intuitivní řešení s širokou nabídkou funkcí umožní vašim inženýrům rychle vytvořit úsporné, inovativní a skvěle fungující stroje.
Prostřednictvím největší sady nástrojů 3D návrhu můžete rychle vyvíjet inovativní stroje pro stavebnictví, těžbu surovin a zemědělství. Vytvářejte větší a sofistikovanější modely zahrnující všechny prvky návrhu. Tak budete moci úspěšně validovat požadavky více konfigurací.
Získejte pomocí internetu věcí potřebné informace přímo ze strojů v provozu, v dole nebo na stavbě, tedy z „fyzického dvojčete“. Spojte tyto informace s daty konstrukce obsaženými v platformě pro digitální inovace, tedy „digitálním dvojčetem“, a získejte tak informace, které vám zajistí konkurenční výhodu.
Aby mohli být globální výrobci v oblasti těžkého průmyslu konkurenceschopní, musí dodržovat místní, národní a celosvětová vládní nařízení související se zdroji materiálu a jejich výběrem, bezpečností a emisemi.
Rozhodnutí ohledně řízení spotřeby energie ovlivňuje při vývoji těžké techniky celou řadu faktorů od spotřeby paliva a emisí až po výběr pohonu a výkon tepelných systémů, například vzduchotechniky a klimatizace. Proto je nutné provádět v rámci řízení spotřeby energie správná rozhodnutí na úrovni celého vozidla již v raných fázích vývoje. V pozdějších fázích se pak konečný návrh ladí tak, aby nabízel maximální pohodlí a zároveň nízkou spotřebu paliva. Inženýři mohou využít 1D a CFD řešení, která jim nabízí simulační nástroje. Díky těmto nástrojům mohou již od počátku lépe řídit spotřebu energie.
Novou normou pro výrobce těžké techniky je zvládnutí masivní, neustále se rozvíjející komplexnosti vývoje těchto strojů a zároveň zlepšení konstrukčních procesů. Řešení pro simulace a testování od společnosti Siemens mohou vylepšit přesnost inženýringu a produktivitu vývoje a tím pomoci vytvářet detailní digitální dvojčata při dodržení standardů kvality i té nejkomplexnější dnes vyráběné těžké techniky.
Zlepšete provozuschopnost i produktivitu strojů, a tím pomozte zákazníkům snížit provozní náklady. Díky kombinaci simulačních nástrojů, 3D analýzy (například CFD) a testování vám bude náš výkonný software pomáhat ve všech fázích vývojového cyklu - od výběru návrhu, přes optimalizaci komponent a ladění strategií řídicích systémů až po testování finálního prototypu výrobku.
Novou normou pro výrobce těžké techniky je zvládnutí masivní, neustále se rozvíjející komplexnosti vývoje těchto strojů a zároveň zlepšení konstrukčních procesů. Řešení pro simulace a testování od společnosti Siemens mohou vylepšit přesnost inženýringu a produktivitu vývoje a tím pomoci vytvářet detailní digitální dvojčata při dodržení standardů kvality i té nejkomplexnější dnes vyráběné těžké techniky.
Naše řešení spolupráce pomáhá propojit globální inženýrské a výrobní týmy tak, aby všichni mohli pracovat se stejnými požadavky, modely i výrobními procesy. V tomto prostředí spolupráce je možné využít výhod výkonných simulací, plánování výroby, optimalizovaných procesů návrhů a dalších operací spojených s vývojem strojů.
Zajistěte zákazníkům větší produktivitu díky strojům, které vydrží větší zátěž a budou bez poruch. Naše řešení simulací a testování nabízí efektivní nástroje pro celý proces inženýringu životnosti, od vysoce kvalitního automatizovaného shromažďování dat o zatížení, přes odhady zatížení na celém stroji po vyhodnocení napětí a životnosti jednotlivých komponent.
Snižte hluk a vibrace strojů pro zvýšení komfortu a bezpečnosti obsluhy, cestujících a kolemjdoucích a pro splnění přísných předpisů upravujících provoz těchto strojů. Díky sadě pokročilých řešení simulací pro analýzu hluku a vibrací, akustiky a testování od společnosti Siemens Digital Industries Software mohou technici lépe vypočítat přenos zatížení, optimalizovat hluk vozidla a validovat konečný prototyp pro certifikaci ISO.
Digitální maketa a virtuální/rozšířená realita umožňují uživatelům v oblasti těžkého průmyslu provádět studie tvaru, sestav a funkcí a revidovat návrhy ve světě virtuálního dvojčete výrobku, kde lze zobrazit a analyzovat 3D model ve správném měřítku.
Řešení pro údržbu a analýzu vozového parku těžkých strojů umožňuje provádět vzdálenou diagnostiku, která obsahuje funkce pro analýzy a správu dat, predikce údržby a kompletní servisní informace o daném zdroji, aby bylo možné minimalizovat neplánované odstávky.
Naše řešení digitálních pohonných systémů pro těžké stroje výrobcům nabízí nástroje, které jim umožňují vytvářet výkonné pohony nové generace. Spojením pokročilých simulačních funkcí s prvotřídním softwarem pro generativní návrh a elektrifikaci vzniklo řešení, které zefektivňuje vícedoménové systémy.
Správa výrobků a portfolia v odvětví těžkých strojů obsahuje výkonné funkce pro efektivní plánování portfolia výrobků a realizaci projektů, které umožňují stanovit vývojovou strategii, přidat informace o projektu a vyhodnocovat jeho průběh.
Globální trh s těžkou technikou přechází na hybridní, elektrické a dokonce vodíkové pohony, což má dopad na všechny části dodavatelského řetězce. Tyto nově zaváděné technologie v odvětví těžké techniky mají výrazný dopad na inženýrský proces. Definování správného návrhu elektrifikovaného stroje je složité a vyžaduje, aby se inženýři učili a rozšiřovali své odborné znalosti v nových oblastech. Správný návrh by také měl koncovým uživatelům ve stavebnictví, zemědělství nebo těžebním průmyslu umožnit dosáhnout nebo překročit obvyklou úroveň výkonu a zároveň zajistit, aby stroj splňoval přísnější normy v oblasti hluku a emisí.
Používejte špičková řešení pro simulace z reálného světa a řešení využívající technologii IoT a vytvářejte těžkou techniku nové generace. Integrujte multifyzikální návrh, simulace, testování a analýzu provozních dat do společných a propojených pracovních postupů, abyste získali přesné výsledky rychleji a s nižšími náklady, a to díky řešení pro prediktivní výkonové inženýrství od společnosti Siemens.
Accelerated Equipment Design helps OEMs address challenges that slow down equipment design, such as dealing with many design variants, increased complexity, regulatory compliance, and disconnected workflows.
MBSE for heavy equipment helps OEMs achieve their design goals faster and reduce the risk for late discovered problems by driving dynamic collaboration between all design stakeholders, based on shared system models and their interactions at the interfaces.
Displaying of solutions.
From warehouse management to shop-floor operations, to field operations, and more - material handling spans a wide range of activities, all requiring dedicated machinery. That led to a fragmented material handling equipment market, with a lot of niche specialization, and a relatively stable competitive landscape in each subsegment. Today, however, ongoing evolutions are disrupting the status quo. These include accelerated adoption of e-commerce, consumer expectations like same-day delivery, stock-keeping units (SKUs) becoming commonplace, the deployment of warehouse networks, aging workforce, and more. Their common outcome is increased demand for digitalization, automation and integration of services and activities.
New applications, based on emerging technologies like automation and artificial intelligence (AI), are rapidly gaining ground, including autonomous mobile robots (AMRs), automated guided vehicles (AGVs) and automated storage-and-retrieval systems (ASRS). Material handling equipment OEMs must embrace such innovations, upgrade their offering, and/or diversify their activities. They must redirect their focus to resolving fundamental questions like how to shorten overall lead times while logistics become increasingly complex. And next, how to achieve this while minimizing total cost of ownership, aiming at longer replacement cycles and lower maintenance, and in a sustainable way, with regulations for safety and emissions becoming ever more stringent?
Material handling equipment OEMs are at a critical point in their existence, where they need to define their future span of activities. The must investigate what is necessary to deliver the innovative material handling solutions and business models that will make them successful. Meanwhile they need to secure their daily business by timely delivery of mainstream equipment. By accelerating the design and delivery of their material handling equipment, Siemens Digital Industries Software provides OEMs with the necessary bandwidth to explore the feasibility of innovative applications and take the lead in an industry that is in full transformation.